LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Ludzas novadā atvērts jauns ātrās palīdzības brigādes punkts

Nozīmīgs ir arī Rundēnu tuvums Zilupes novada teritorijā esošajam Terehovas robežkontroles punktam, kur nepārtraukti veidojas sastrēgumi un bieži nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība sastrēgumos esošajiem autovadītājiem un citiem pasažieriem, tādejādi Rundēnu brigāde būs liels atbalsts arī Zilupē izvietotajai ātrās palīdzības brigādei.

Būtiski, ka Rundēnu brigādes izveidošana ir devusi arī jaunas darbavietas Ludzas novadā. Darbam NMP dienestā uz brigādes piesaistīti seši mediķi – viens ārsts no Kārsavas un pieci ārsta palīgi, kuri tāpat kā darbā uz brigādes pieņemtie operatīvā transporta vadītāji ir Rundēnu pagasta un tā apkārtnes iedzīvotāji. Tas ir neatsverams ieguvums, jo darbinieki pārzinās ne tikai sava darba specifiku, bet arī apkārtni un tajā esošos iedzīvotājus, kas ļaus nekļūdīgi orientēties brigādes apkalpes teritorijā un ātrāk ierasties pie pacientiem.

NMP dienesta vadība ir pateicīga Ludzas novada pašvaldības atbalstam un aktīvajai līdzdalībai, lai nodrošinātu NMP brigāžu mediķiem nepieciešamās telpas. Šobrīd brigādei Rundēnos ierādīta pagaidu apmešanās vieta bijušajās novada pašvaldības telpās. Taču plānots, ka uz patstāvīgām telpām, kas atrodas netālu no pagaidu punkta, brigāde pārcelsies pavasarī, kad pašvaldība pabeigs remontu un labiekārtos telpas ar atsevišķu ieeju un speciālu brigādes automašīnas novietošanas vietu.

Izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotāji šajās teritorijās varēs tāpat kā iepriekš, bez maksas zvanot no fiksētā telefona uz tālruņa numuru 03, bet no mobilā tālruņa – 112.

Rundēnu NMP brigāžu punktu atklās NMP dienesta brigāžu mediķi un dienesta vadība, kā arī apkārtējo novadu pašvaldību pārstāvji un vietējie pagastu ļaudis.

coloring.cool