LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Ludzas Mūzikas skolai jauni mūzikas instrumenti

Picture1Picture2

 

 

 

Šis projekts tiek realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un 

Ludzas novada pašvaldības finansiālu atbalstu

Mūzikas apgūšana bērniem un jauniešiem palīdz ne vien attīstīt viņu mākslinieciskās iemaņas un izpratni par kultūru, bet arī ir ieguldījums viņu talantu attīstībā jebkurā dzīves jomā. Mūsdienās ir daudz dažādu aizraujošu lietu, kas bērniem šķiet interesantākas un lietderīgākas par nodarbošanos ar mūziku, spēlēšanu pūtēju orķestrī. Tieši tāpēc tika sagatavots projekts, kas tiek balstīts uz to, lai veicinātu bērnos un jauniešos interesi pilnveidot profesionālās mūzikas programmas apguves zināšanas un prasmes, kas savukārt kalpos kā sava veida pamudinājums karjeru saistīt ar pūšaminstrumentu spēli, bagātinot Latvijas akadēmiskās mūzikas pasauli. Projekts “Ludzas Mūzikas pamatskolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošana mūzikas izglītības pilnveidošanai” tika iesniegts Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” projektu konkursā un guva atbalstu.

Ludzas Mūzikas skolā pūšaminstrumentu nodaļā mācās 48 audzēkņi, apgūstot flautas, saksofona, mežraga, trompetes, klarnetes un eifonija spēli. Skolā darbojas vairāki muzikālie kolektīvi, tostarp arī pūtēju orķestris, kurā spēlē 26 audzēkņi. Orķestris dibināts, lai audzēkņi varētu apgūt nepieciešamās iemaņas kolektīvajā muzicēšanā un piedalīties skolas, pilsētas, novada rīkotajos pasākumos. Daudz interesantāk, patīkamāk un kvalitatīvāk ir apgūt instrumenta spēles prasmes izmantojot jaunus mūzikas instrumentus.

Īstenojot projektu un iegādājoties jaunus mūzikas instrumentus: alta saksofonu un flautu, tiks uzlabota Ludzas Mūzikas pamatskolas materiāli tehniskā bāze, nodrošināts kvalitatīvāks mācību process, veicināta audzēkņu radošā izaugsme un sekmēta profesionālās mūzikas izglītības attīstība Ludzas novadā. Ludzas Mūzikas pamatskolas audzēkņiem tiks dota iespēja, kvalitatīvāk apgūt mūzikas programmas, tiks atvieglots nodarbību vadīšanas un organizēšanas process pedagogiem. Ludzas Mūzikas pamatskolā ir lieliski un radoši pedagogi un muzikālo kolektīvu vadītāji, kas arī ar šī brīža iespējām spēj audzēkņus un kolektīvus sagatavot labam sniegumam. Pūšaminstrumentu programmu audzēkņi veiksmīgi startē daudzos konkursos, cerēsim arī turpmāk viņu sasniegumi iepriecinās ludzāniešus pārstāvot dzimto novadu ne vien Latvijas valsts robežās rīkotajos pasākumos, bet arī ar lepnumu nesīs Latvijas un Ludzas vārdu ārpus tās.

Projektu vadītāja Ilona Mekša

coloring.cool