LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
3°C
 
A A A

Ludzas Mūzikas pamatskola turpina Erasmus+ projekta aktivitātes

Ludzas Mūzikas pamatskolas dalība Erasmus + KA 2 projektā “Pārvērtības klasē ar paplašināto realitāti” turpinās! Šajā projektā ir 6 dalībvalstis: Latvija, Lietuva, Grieķija, Horvātija, Portugāle un Turcija. Pieredzes apmaiņas ietvaros jau īstenojušās tikšanās Ludzā, Turcijā un Horvātijā.

No 19. līdz 25. februārim notika mūsu skolas komandas: projekta koordinatores Diānas Vanageles,  audzēķnu Paulas Baranovas, Deinas Misānes, Armanda Oščenkova,  Nika Vanageļa un pedagogu Arņa Krancāna un Daces Līvmanes brauciens uz Lietuvas pilsētu Marijampoli, kur visus laipni uzņēma sv.Cecilijos ģimnāzijā. Šī skola ir viena no projekta dalībniecēm, un parūpējās par skolēnu izmitināšanu viesģimenēs.

Nodarbību laikā skolēni strādāja gan individuāli, gan grupās ar apziņu, ka inovatīvās tehnoloģijas (planšetdatori un mobilie telefoni) ir izmantojami ne tikai spēlēs, bet arī informācijas apkopošanā un tālāknodošanā. Ar programmas Aurasma palīdzību skolēni izveidoja savas bizneskartes, kas ārēji ir standarta vizītkarte, bet satur QR kodu. Nolasot šo divdimensiju svītrkodu, iegūstam saistošu video informāciju par vizītkartes īpašnieku – viņa interesēm, ģimeni, talantiem. Šāda veida apmācības motivē skolēnus mācīties, izmantojot TIK praksē, apmainīties ar informāciju un idejām sadarbojoties. Interesanta aktivitāte grupās bija “Bagātību meklēšana”, kur pēc netiešiem norādījumiem Marijampoles pilsētā vajadzēja sameklēt norādītos objektus un nofotografēties.

Savus muzikālos talantus Paula, diena, Armands un Niks lieliski parādīja koncertā, kurā bez lietuviešu sagatavotajiem muzikālajiem pārsteigumiem, katras partnervalsts skolēni uzstājās ar savu mājās sagatavoto priekšnesumu. Paldies pedagogam A.Krancānam, kurš mūsu audzēkņu priekšnesumā piedāvāja izmantot planšetdatorus ar to plašajām iespējām mūzikā, tāpēc saņēmām atzinīgus vērtējumus no partnervalstu dalībniekiem un koncerta klausītājiem.

Lietuviešu partneri no Sv. Cecilijos ģimnāzijas piedāvāja arī brīnišķīgas ekskursijas. Vienā no tām apmeklējām Viļņas nacionālo muzeju, devāmies izzinošā pastaigā pa vecpilsētu un ciemojāmies Trāķu pilī. Braucienā uz Lietuvas kūrortpilsētu Birštonu  iepazinām tās vēsturi, uzkāpām Dainu kalniņā un ieelpojām veselīgo gaisu vienā no minerālūdens paviljoniem. Birštonas amatnieku centrā mums tika piedāvāta lieliska iespēja pašiem pagatavot tradicionālo kartupeļu pīrāgu un to nobaudīt.

Laiks pagāja “vēja spārniem”, un varam secināt, ka mēs ne tikai apmainījāmies ar idejām, attīstījām savas sociālās prasmes un pašiniciatīvu, kā arī uzlabojām angļu valodas prasmes, bet arī ieguvām daudz jaunu draugu un neaizmirstamus iespaidus!

Paldies Erasmus+ programmai par piedāvāto iespēju un projekta koordinatorei Diānai Vanagelei par uzņēmību un aktivitāti! Paldies arī Ludzas novada pašvaldības finansu nodaļai par atbalstu!

coloring.cool