LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Ludzas muzejā – Visaginas mākslinieku darbu izstāde

img_104127. oktobrī Ludzas Novadpētniecības muzejā atklāta Krievu un lietuviešu mākslinieku sabiedriskās organizācijas „Kvadrāts” gleznu un keramikas izstāde. „Kvadrāts” ir radošu cilvēku klubs, kas apvieno Visaginas un apkārtējo Lietuvas novadu māksliniekus. Klubs dibināts 1999. gadā un kopš tā laika ir organizējis 50 izstādes Lietuvā, Latvijā un Krievijā. Viņu darbi regulāri tiek izstādīti galerijā pie Visaginas bibliotēkas.

Kā savā uzrunā atzina kluba vadītājs Andrejs Denisenko, šī organizācija vieno cilvēkus, kuri paralēli savai ikdienas dzīvei vēlas radoši izpausties. Katrs, kurš meklē savu ceļu mākslā, atrod te savus domubiedrus.

Izstādē apskatāmi vairāku mākslinieku darbi, un katram ir savs rokraksts. Visvairāk ir Veras Civenkovas darbu. Māksliniece piedalījās izstādes atklāšanā.

img_1042Visaginā pagaidām nav sava muzeja, tas pašlaik tikai top, bet sadarbība vēstures izpētes un kultūras sfērā ar Ludzas muzeju turpinās jau 4 gadus. Ludzas muzeja veidotās ceļojošās izstādes ir pabijušas Visaginā.

Izstādes atklāšanā māksliniekus sveica Ludzas muzeja direktore Milāna Bule un Ludzas novada galvenā speciāliste kultūras jomā Karīna Demko-Senkāne.

Nāciet un vērtējiet kaimiņzemes mākslinieku darbus!

Vanda Žulina

coloring.cool