LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Intermittent clouds
14°C
 
A A A

Ludzas jaunieši startē starptautiskajās sacensībās

EU&ENPI_LV-ENcolorZiemā projektam Veselīga dzīvesveida veicināšana Latvijas un Baltkrievijas pierobežas reģionos”/ „Move for Life” (LLB-2-255) ir sācies jauns etaps. Ja vasarā un rudenī tika veikti parka apgaismojuma rekonstrukcijas darbi, tika iegādāts slēpošanas inventārs, tad ziemā jau norisinājās pavisam citi pasākumi – tās bija sporta sacensības jauniešiem un ģimenēm. Ziema pievīla projekta partneru cerības, var teikt, ka sniegu mēs gandrīz neredzējām, līdz ar to arī nevarējām pielietot iegādāto inventāru un organizēt slēpošanas sacensības – to vietā partneri rīkoja to, ko ļāva laika apstākļi.

Ludzas jaunieši BraslavāSacensības notika Baltkrievijā – Braslavā un Novopolockā – un pie mums Latgalē – Riebiņos. Ludzas novada pašvaldība pateicas Ludzas 2. vidusskolas skolēniem, kas lēca, skrēja, izpildīja gan pievilkšanās, gan spiešanas vingrinājumus un vilka tauvu šajos pasākumos.

Par īpašu projekta aktivitāti kļuva ģimeņu sacensības Preiļos, kur Ludzas novadu pārstāvēja Ņikiforovsku ģimene.

Ņikiforovsku ģimene sacensībās PreiļosPateicoties ES piešķirtajam finansējumam, pašvaldība iegādājās 68 slēpju komplektus, kas tika nodoti pilsētas skolām un slēpju inventāra nomas punktam. Ja nākamā ziema mūs palutinās ar sniegu, jebkurš varēs izmantot nomātās slēpes. Nomā būs pieejami arī slēpošanas apavi, lai gan tie ir individuālā lieta, tāpēc ir labāk, kad ir savi, tieši sev piemēroti zābaki.

Tagad pašvaldības rīcībā ir speciālā iekārta slēpošanas trases izveidei. Cerams, ka projekta ietvaros izdosies iegādāties arī sniega motociklu, ar kura palīdzību, to velkot, tiek veidota trase slēpošanas cienītājiem.

Ludzas parks tagad ir skaisti izgaismots, un šo gaismu tas ir ieguvis arī pateicoties šim projektam ar mērķi nodrošināt gaišu slēpošanu tumšajos ziemas vakaros. Parasti vienas labas idejas īstenošana rada vēl jaunas domas, tieši tāpēc paralēli parka apgaismojuma renovācijai pašvaldība uzlaboja parka estrādes apgaismojumu – tika uzstādīti jauni prožektori, kuru uzstādīšanu pašvaldība apmaksāja no sava budžeta. Bet ES finansēja četru karogu mastu iegādi, un tagad pasākumus rotās karogi.

Lielākā daļa aktivitāšu ir veiksmīgi noritējusi, un diemžēl šogad septembrī projekts beigsies. Šis veselīga dzīvesveida veicināšanas projekts tiek īstenots sadarbībā ar Baltkrievijas partneriem no Novopolockas, Glubokoje, Verņedvinskas un Braslavas. No Latvijas puses piedalās Ludza, Preiļi, Malta, Riebiņi, Ilūkste un Aglona. Vadošais partneris ir Eiroreģions „Ezeru zeme”.

Kopējais projekta Veselīga dzīvesveida veicināšana Latvijas un Baltkrievijas pierobežas reģionos” (LLB-2-255) budžets ir 600 841,37 EUR (90% no šīs summas sastāda Eiropas Savienības finansējums). Ludzas novada pašvaldības kopējais projekta budžets ir 80 584,70 EUR, 90% no šīs summas sastāda Eiropas Savienības finansējums. Latvijas valsts ir piešķīrusi 4 029,24 EUR, un pašvaldībai no sava budžeta ir jāiegulda 4 029,23 EUR.

Projektu finansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma.

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (EKPI) Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007.-2013.gadam. Vispārējais Programmas stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu reģionu teritoriālo kohēziju, nodrošināt augsta līmeņa vides aizsardzību un ekonomisko un sociālo labklājību, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un kultūras daudzveidību.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Programmas oficiālā interneta vietne ir www.enpi-cbc.eu.

 Eiropas Savienību veido 28 dalībvalstis, kas nolēmušas pakāpeniski apvienot savu kompetenci, resursus un likteņus. Piecdesmit gadus ilgā paplašināšanās perioda laikā tās ir kopīgiem spēkiem izveidojušas stabilitātes, demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības zonu, vienlaikus saglabājot kultūru daudzveidību, toleranci un personiskās brīvības. Eiropas Savienība labprāt dalās savos sasniegumos un vērtībās ar valstīm un cilvēkiem aiz ES robežām.

Rakstu sagatavoja projekta koordinatore Ludzas novada pašvaldībā Viola Andruščenko

coloring.cool