LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Partly cloudy
-21°C
 
A A A

Ludzas jaunie satiksmes dalībnieki piedalās starptautiskajā forumā

ESTLATRUS_logo

„Ludza ripo prātīga!” – ar tādu saukli uzsāka startu un rezultātā izcīnīja 1.vietu Ludzas novada pašvaldības komanda starptautiskajā jauno satiksmes dalībnieku forumā „DROŠAIS RITENIS”.Starptautiskais jauno satiksmes dalībnieku forums „DROŠAIS RITENIS”

Forums norisinājās15. – 17.maijā Rēzeknes pilsētā Pārrobežu sadarbības programmas projekta “ESTLATRUS TRAFFIC” (Nr. ELRI-109) ietvaros. Sacensībās piedalījās projekta partneru komandas – sešas Latvijas komandas, piecas komandas no Krievijas un divas no Igaunijas. Ludzas novada pašvaldības komandu „Ripo prātīgi” pārstāvēja 6 komandas dalībnieki – Raivo Losevičs, Armands Greitāns, Alvis Sarkans, Ilze Upeniece, Arnita Bleive, Amanda Cabule un 4 rezerves dalībnieki – Daniels Podoļecs, Egīls Greivulis,  Paula Baranova, Agnese Mašņikova. Komandu sacensībām sagatavoja skolotāja Jolanta Strogonova.

Sacensības noritēja četros posmos, kuros tika iekļauti šādi pārbaudījumi: ceļu satiksmes noteikumi/satiksmes drošības jautājumi, velosipēdu tehniskā stāvokļa kontrole/bojājumu novēršana un divi praktiskās braukšanas iemaņu pārbaudījumi.

Kopvērtējumā Ludzas komanda izcīnīja 1.vietu iegūstot 55,5 punktus (otrs labākais rezultāts 32 punkti). Individuālajā vērtējumā 78 dalībnieku konkurencē Raivo izcīnīja dalīto otro vietu, bet Ilze – otro vietu starp meitenēm, tādējādi iegūstot iespēju kopā ar Ceļu policijas darbiniekiem patrulēt Rēzeknes pilsētas ielās.

Kamēr tiesneši skaitīja punktus un gatavojās uzvarētāju apbalvošanai, sacensību dalībnieki aizrautīgi vēroja Robežsardzes kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus, vēlāk ar sajūsmu noskatījās un līdzdarbojās „Latvijas zelta talanti 2012” uzvarētāju – velotriālistu brāļu Arvja un Anša Dermaku priekšnesumos.

Satiksmes drošības forums „Drošais ritenis” tika organizēts ar mērķi paaugstināt Igaunijas, Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu bērnu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, velosipēda uzbūves un bojājumu novēršanas jautājumos, kā arī pilnveidot velosipēdu vadīšanas meistarību sarežģītās situācijās uz ceļa, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros tiek ievainoti vai bojā iet bērni. Veidot skolēnos pareizas uzvedības iemaņas, taktisku un iejūtīgu attieksmi pret citiem satiksmes dalībniekiem ar foruma sacensību palīdzību.

Šeit var apskatīt video par sacensību norisi.

 Ilona Rimša, projekta koordinatore Ludzas novada pašvaldībā

 

coloring.cool