LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Ludzas iedzīvotāji aktīvi ziedo labdarības projektam “Paēdušai Latvijai”

Kopš gada sākuma Ludzas iedzīvotāji un pilsētas viesi “Maxima” veikalā izvietotajās ziedojumu kastītēs atstājuši 104,32 latus. Par šiem līdzekļiem būs iespējams sniegt pirmo atbalstu vairākām grūtībās nonākušām ģimenēm ar bērniem, kā arī ģimenēm, kuras skārušas pēkšņas nelaimes.
“Patiess prieks par Ludzas iedzīvotāju atsaucību šim projektam! Esam gandarīti par ludzāniešiem, kuri nepaliek vienaldzīgi pret saviem līdzcilvēkiem. Latvijā ir daudz grūtībās nonākušu ģimeņu, kurām mūsu palīdzība ir ārkārtīgi nepieciešama, tādēļ no sirds pateicamies ikvienam ziedotājam,” saka labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.
Projekta “Paēdušai Latvijai” atbalstam veikalu tīkla “Maxima” ziedojumu kastītēs visā Latvijā šogad kopumā ir saziedoti jau 23 328, 85 lati.
Līdz šim projekts “Paēdušai Latvijai” sniedza palīdzību grūtībās nonākušām ģimenēm ar bērniem, kā arī vientuļajiem un trūcīgajiem pensionāriem, taču no šī gada pavasara atbalsts tiek sniegts smagās traģēdijās cietušajiem. Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” pēkšņu nelaimju skartajām ģimenēm operatīvi nogādā pārtikas pakas, kā arī rīko atbalsta vākšanas talkas, aicinot līdzcilvēkus ziedot ģimenēm nepieciešamās mantas, tā nodrošinot pirmo atbalstu pēc nelaimes gadījuma.
Dažādi nelaimes gadījumi, kuros var nonākt ikviena ģimene, diemžēl norisinās katru dienu – nodeg māja vai kūts, dzīvesvietu izposta plūdi, ģimenes apgādnieks dažādu apstākļu dēļ kļūst darba nespējīgs vai iet bojā. Šādas situācijas cilvēkus skar negaidot, un tās nav iespējams paredzēt, tomēr palīdzība pēkšņi sagrautajai ģimenei ir vajadzīga nekavējoties.
“Ik dienu mēs saņemam izmisuma pilnus zvanus no cilvēkiem, kuriem vienā acu mirklī ir pazudis viss, kas viņiem bijis. Pašvaldība, protams, sniedz atbalstu šādās situācijās nonākušajiem, tomēr ne vienmēr to ir iespējams nodrošināt nekavējoties. Taču ikviens no mums var palīdzēt ģimenēm, kuras pēkšņi piemeklējusi nelaime. Nelaimes nav iespējams paredzēt, taču ir iespējams nekavējoties palīdzēt,” saka Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.
Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv un “Latvijas Samariešu apvienības” organizētā pārtikas programma. Palīdzība galvenokārt domāta grūtībās nonākušajām ģimenēm ar bērniem, kā arī ģimenēm, kuras skārušas pēkšņas nelaimes.
Ziedot.lv aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu, atbalstīt projektu “Paēdušai Latvijai”, izmantojot “Maxima” veikalu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, kā arī ziedot portālā www.paedusailatvijai.lv, kur iespējams atrast plašāku informāciju par projektu.