LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Ludzas cilvēki ar invaliditāti kļūst mobilāki

Gadu mijai tuvojoties, noslēdzās arī projekta “Ludzas Invalīdu biedrības darbības spēju paaugstināšana” īstenošana. 2010. gada laikā tika paveikts viss projekta ietvaros iecerētais: organizēts informatīvais seminārs “NVO iespējas Latgales reģionā un Latvijā”, notika apmācību kursi projektu izstrādē un vadībā, sekmīgi noritēja angļu valodas apmācību kursi, sadarbībā ar pašvaldībām izveidota datu bāze par Ludzas novadā dzīvojošiem cilvēkiem ar invaliditāti, viņu vitālajām vajadzībām un problēmām, organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Invalīdu sporta un rehabilitācijas klubu “Medņeva”, iegādāts kopētājs, fotokamera, CD atskaņotājs, tāfele un dokumentu plaukts.

Īpašais Ludzas Invalīdu biedrības veikums ir autovadītāju apmācības kursu organizēšana LIb biedriem šī projekta ietvaros. 6 cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tika radīta iespēja apgūt auto vadīšanu savā dzīvesvietā – tepat Ludzā. Līdz šim vienīgā vieta Latvijā, kur varēja apgūt praktiskās braukšanas apmācību B kategorijas iegūšanai transportlīdzekļa vadīšanai personām ar kustību traucējumiem, ir Sociālās integrācijas valsts aģentūra (Jūrmalā). Autoskola “Vikingi” šim nolūkam iegādājās cilvēkiem ar kustību traucējumiem speciāli pielāgotu transportlīdzekli, veica teorētisko un praktisku apmācību. Viens LIb biedrs jau ir saņēmis autovadītāja apliecību, 4 – nokārtojuši teorētisko eksāmenu CSDD.

Projektu “Ludzas Invalīdu biedrības darbības spēju paaugstināšana” atbalstīja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros, un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību, līdzfinansēja Ludzas novada pašvaldība