LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Ludzas bibliotēkas lietotāju ievērībai!

Pilsētas galvenās bibliotēkas lasītavā var iepazīties ar grāmatu „Sibīrijas bērni”, kur kinorežisore Dzintra Geka un Aivars Lubānietis laikā no 2000.- 2007.g. aptaujājis deportācijās izsūtītos 670 Sibīrijas bērnus. Divos biezos sējumos apkopotas 1941.g. no Latvijas uz Sibīriju izvesto bērnu atmiņas. Daži pazīstami uzvārdi: Ošupa (Pleikšne) , Ruško , Kazāka, Daudišs, Mihosenko, Zarembo (Celmiņa), Cīrule (Safonova), Gamza, Kalve ir Ludzas novadnieki un devuši arī savas liecības. Iespējams, ka Jūs atpazīsiet vēl citus deportētos, jo grāmatai pievienots arī izsūtīto saraksts, tā ilustrēta ar tā laika fotogrāfijām no Krasnojarskas, Tomskas, Jeņisejas…
Grāmata būs pieejama bibliotēkas lasītavā tikai līdz septembrim.