LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Intermittent clouds
20°C
 
A A A

Ludzas bibliotēkas aktualitātes

2016.gadā Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā reģistrēti 2912 lietotāji, jeb 33,6% no pilsētas iedzīvotājiem, kas ir par 5% vairāk nekā 2015.gadā.

Bibliotēkas abonementā lasītājiem tiek piedāvāta nozaru literatūra un daiļliteratūra latviešu, krievu kā arī nedaudz angļu un vācu valodās. Ir pieejama neliela CD un DVD disku kolekcija. Visi iespieddarbi tiek izsniegti lasīšanai mājās uz 28 dienām.  

Katra mēneša 1.datumā bibliotēkas abonementā tiek rīkota jauno grāmatu diena.

Ar jaunāko grāmatu sarakstu var iepazīties Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas mājas lapā http://www.ludzasbiblio.lv sadaļā Jaunieguvumi.

Lietotājiem ir  iespēja pasūtīt un rezervēt grāmatas attālināti, saņemot bibliotēkā autorizācijas datus.

Bibliotēkas krājumā neesošo grāmatu, žurnālu un elektronisko rakstu kopijas ir iespējams pasūtīt no Latvijas Nacionālās kā arī citām bibliotēkām SBA (starpbibliotēku abonementa) kārtā.

Katru mēnesī abonementā un lasītavā var apskatīt tematiskās izstādes.

Regulāri bibliotēkā tiek rīkoti pasākumi – tikšanas ar dzejniekiem, rakstniekiem un radošiem novada cilvēkiem. Ik gadu, aprīļa pēdējā nedēļā, “Bibliotēku nedēļas” ietvaros, tiek rīkots, lasītāju vidū populārais pasākums “Tikšanās ar noslēpumaino grāmatu”.

Bibliotēkas lasītavās ir pieejami 126 periodiskie izdevumi: 80 – pieaugušajiem lasītājiem, 46 – bērniem un jauniešiem. Ar preses nosaukumu sarakstu var iepazīties bibliotēkas mājas lapā www.ludzasbiblio.lv, pieaugušie – sadaļā Avīzes un žurnāli, bērni un jaunieši – atverot mākonīti un sameklējot sadaļu Avīzes un žurnāli bērniem.

Avīzes un pēdējo divu mēnešu žurnālus var lasīt tikai uz vietas bibliotēkā, pārējos žurnālu numurus ir iespējams ņemt uz mājām. Lasīšanas termiņš – 7 dienas. No lasītavas krājuma uz divām dienām tiek izsniegta uzziņu, mācību un novadpētniecības literatūra.

Bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā bērniem ir iespēja iepazīt daudzveidīgo grāmatu un žurnālu pasauli, spēlēt galda spēles, izmantot internetu, likt Lego konstruktoru, piedalīties radošajās darbnīcās un pasākumos.

            Bibliotēkā ir pieejami bezmaksas un maksas pakalpojumi.

Bezmaksas pakalpojumi:

 • darbs ar datoriem (10) un to programmatūrām,
 • teksta palielināšanas aparatūra,
 • interneta pakalpojumi,
 • Wi-Fi,
 • abonētās datu bāzes (Letonika, Lursoft laikrakstu bibliotēka),
 • abonementa un lasītavas krājums u. t.t.

Maksas pakalpojumi:

 • kopēšana,
 • izdruka,
 • skenēšana,
 • brošēšana,
 • 2016.gadā ieviests jauns pakalpojums – dokumentu laminēšana.

Sekojiet jaunumiem bibliotēkas mājas lapā www.ludzasbiblio.lv un esiet laipni gaidīti Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā!!

coloring.cool