LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Partly cloudy
15°C
 
A A A

Ludzas bibliotēkā notika tikšanās ar rakstnieci Annu Rancāni

Kopš 1965. gada 11. septembra, kad Rīgā Jāņa Raiņa 100. dzimšanas dienā norisinājās Dzejas dienu sarīkojums, tas kļuvis par ikgadēju publisku dzejas lasījumu tradīciju. Dzejas dienu  pasākumi ir veids, kā popularizēt dzeju, kā arī godināt sava novada dzejniekus.

            11.septembrī Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka  organizēja tikšanos ar izcilu Latgales dzejnieci Annu Rancāni. Viņas literārā darba pūrā ir vairāki dzejoļu krājumi, lugas un citi darbi,  par ko autore saņēmusi vairākus apbalvojumus un 2019.gadā Annas Rancānes tika apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Atbildot uz pasākuma apmeklētāju jautājumiem, dzejniece stāstīja par savu dzīves gaitu, atcerējās pirmo pieredzi dzejas rakstīšanā, stāstīja par darbu pie grāmatu “Divpadsmit Latgales loki” un “Aiz azara bolti bārzi…”(Terēzijas Brokas biogrāfija) tapšanu, kā arī lasīja savu dzeju.

Bija liels prieks un gandarījums redzēt kuplajā apmeklētāju pulkā ne tikai seniorus, bet arī jauniešus un skolas vecuma bērnus, kā arī vērot ar kādu interesi klātesošie uztvēra dzejnieces stāstīto. 

 

Pasākums tika organizēts pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Ludzas novada pašvaldības atbalstam.

Oktobrī Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta ietvaros “Ceļojumā ar rakstniekiem” Ludzas bibliotēka organizēs tikšanos ar mūziķi, aktieri, TV raidījumu vadītāju Kristapu Rasimu un decembrī ir paredzēts jaunāko Latvijā izdoto grāmatu apskats kopā ar kultūržurnālisti, Rakstniecības un mūzikas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāju Liegu Piešiņu.

Rakstu sagatavoja Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore Inta Kušnere

 

 

coloring.cool