LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Ludzas bibliotēka īsteno divus starptautiskus mūžizglītības projektus

Jūnijā Rokišķos (Lietuva) noritēja kārtējā Eiropas lasītāju kluba tikšanās (Mūžizglītības programma GRUNDTVIG, projekts Nr 2011-1-PL1-GRU06-19323 2). Eiropas lasītāju klubā piedalās sešas valstis: Lietuva, Polija, Itālija, Lielbritānija, Latvija un Turcija. Viens no projekta uzdevumiem bija izlasīt un diskutēt par A. De Sent Ekziperī grāmatu „Mazais Princis”. Tikšanās reizē Lietuvā projekta dalībvalstu pārstāvji stāstīja par savu pieredzi lasītāju kluba izveidošanā un diskusijas organizēšanā. Katrā valstī tā ir atšķirīga un savdabīga. Piemēram, Itālijas partneri strādā ar dažādu tautību iebraucējiem. Grāmata viņiem bija jālasa itāļu valodā un ne visiem lasītāju kluba dalībniekiem tas veiksmīgi izdevās. Latvijas un Lietuvas partneri kluba darbībā aicināja dažādu tautu pārstāvjus, kuri jau ilgus gadus dzīvo šajās valstīs.
Nākamā grāmata, kuru lasīs Lasītāju kluba dalībnieki, ir Paolo Koelju „Alķīmiķis”, diskusija par kuru notiks augusta beigās tikšanās reizē Ludzā.
Šauļos (Lietuva) notika partneru tikšanās projekta „Kā muzeju, bibliotēkas un arhīvi veicina mūžizglītību” (Mūžizglītības programma Leonardo da Vinči , projekta Nr 2011-1-LV1-LEO04-02149 1) ietvaros, kur Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka ir vadošais partneris. Projekta partneri pārsprieda tā gaitu. Īsajos ziņojumos katrs no partneriem izstāstīja par savu iestāžu aktivitātēm, kuras noritēja no pēdējās tikšanās reizes martā. Praktisko nodarbību laikā Itālijas partneri stāstīja par aktivitātēm, kuras veic Gian Franco Minguzzi Institūts, kā arī rādīja tā mājas lapas iespējas. Francijas partneri mācīja projekta dalībniekiem franču valodas pamatus. Lietuvas partneri lika tikšanās dalībniekiem atcerēties vecos laikus, kad datori vēl nebija izgudroti un kopēšanas darbi notika izmantojot kopēšanas papīru nevis „copy – paste”.
Tikšanās reizē tika apmeklētas vairākas bibliotēkas un muzeji Šauļos, Viļņā un Trakai pilsētā.

Inta Kušnere
Ludzas bibliotēkas direktore