LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly clear
6°C
 
A A A

Ludzas apriņķa deju skatē – 20 kolektīvi

Sestdiena, 8. aprīlis, bija nopietnu pārbaudījumu diena Ludzas deju apriņķa deju kolektīviem.  Ludzas TN notika Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētā deju kolektīvu repertuāra pārbaudes skate 2018. gada Deju svētku lieluzvedumam „Māras zeme”.  Skates visā valstī sākās jau no 3. marta.  Dienā, kad skate notika Ludzā, profesionālā žūrijas komisija jau bija izvērtējusi Rēzeknes kolektīvus un vēlā vakarā vēl devās uz Krāslavu.

Ludzā skatē piedalījās 20 kolektīvi: no Ludzas novada – 8, no Kārsavas novada – 10, no Zilupes novada – 2. Katrs kolektīvs izpildīja divas savas grupas repertuāra dejas. Uz skatuves kolektīvi cits citu nomainīja raiti, un tomēr deju maratons turpinājās vairāk nekā 3 stundas.

Noslēgumā Jānis Ērglis paziņoja, kādu vērtējumu pēc uzstāšanās ir saņēmis katrs kolektīvs, īpaši pateicoties vidējās un vecākās paaudzes dejotājiem un novēlot jauniešu deju kolektīviem turpināt pilnveidot savu meistarību.

Mūsu novada kolektīvu vērtējums: I pakāpes diplomu saņēma Ludzas TN senioru deju kolektīvs „Atvasara” (F grupa) un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Reizē” (D grupa) – vad. Sarmīte Stapule), Ņukšu TN vidējās paaudzes deju kolektīvs „Klip – klap” (E grupa) – vad. Inese un Māris Mikaskini, Isnaudas TN vidējās paaudzes deju kolektīvs „Isnauda” (E grupa) – vad. Jānis Sviklāns.

II pakāpes diplomu saņēma BJC jauniešu deju kolektīva „Žeperi”(B grupa) jaunākā grupa (vad. Sarmīte  Stapule). Pārējie trīs mūsu jauniešu kolektīvi saņēma Pateicību par piedalīšanos. Skatē kopā piedalījās 9 jauniešu deju kopas (8 – C grupa, 1 – B grupa), un tikai 4 no tām žūrija piešķīra kādu no trim pakāpēm. Visaugstāko vērtējumu C grupā un I pakāpi izpelnījās Malnavas koledžas kolektīvs.  Vidējās un vecākās paaudzes dejotājiem šoreiz veicās krietni labāk.

Konkurence un izpildījuma līmenis deju kolektīvu vidū pieaug ar katru gadu. Par to pārliecinājāmies arī šoreiz.  Šī skate ir pirmais posms ceļā uz Deju svētkiem, jo tie, kas šogad skatē nepiedalījās, ir jau zaudējuši tiesības piedalīties nākamā gada skatē un pretendēt uz svētku dalībnieka statusu.

Precīzus skates rezultātus varēs iepazīt LNKC mājaslapā.

Paldies visiem kolektīvu vadītājiem un dejotājiem par ieguldīto lielo ikdienas darbu, lai kāds ir žūrijas vērtējums.

Vanda Žulina,

korespondente

coloring.cool