LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Ludzas 2. vidusskolai – 100!

14. decembrī plkst. 12:00 Ludzas Novadpētniecības muzejā notiks izstādes “Ludzas 2.vidusskolas vēstures lapaspuses” atklāšana.

Šis ir Ludzas 2. vidusskolas jubilejas gads. Skola atskatās uz 100 gadiem, lai gan tās sākumus varētu meklēt arī 1741. gadā, kad Ludzai bija apriņķa pilsētas statuss un šādās pilsētās bija tautas skolas. Taču Ludzas apriņķī līdz pat 1917. gada beigām nebija vidusskolas.

1917. gada 14. decembrī Ludzā svinīgi tika atklāta ģimnāzija, kurā mācības notika krievu valodā. Sākumā ģimnāzija izvietojās S. Kruppa mājā (pašreizējā adrese: Rekaševas iela nr. 14), vēlāk skolas vajadzībām noīrēta divstāvu māja tagadējā Latgales ielā. Skolas vēsture veidojās līdzi laikam! 1922./23. gadā tā tika pārveidota par baltkrievu un ebreju ģimnāziju. 1935. gadā krievu ģimnāzija tika slēgta, kā tolaik vairums vidusskolu ar krievu mācību valodu. 1951. gadā krievu vidusskola pārceļas uz jaunu ēku. 1962. gadā tiek apvienotas krievu un latviešu vidusskolas. 1969. gadā izveidota atsevišķa pamatskola. 1989. gadā atdalās Ludzas vidusskolas latviešu un krievu plūsmas, rodas Ludzas 2. vidusskola. 2000. gadā Ludzas 2. vidusskolā tiek uzsāktas bilingvālās mācības.

Skolas vēsture ir ārkārtīgi bagāta. Tai ir bijuši daudzi direktori, kopš 1994. gada Ludzas 2. vidusskolu vada Zinaīda Buliga. Viņa ir arī skolas absolvente, tāpat kā lielākā daļa skolas pedagogu (55%).

Ludzas 2. vidusskola lepojas ar saviem audzēkņiem – sportistiem, dzejniekiem, mediķiem, zinātniekiem. Arī XXI gadsimts skolai ir sācies ar izciliem panākumiem.

Par to visu – skolu pirms 100 gadiem un skolu mūsdienās – būs iespēja parunāt jubilejas pasākumā, kas notiks 16. decembrī.

Ludzas 2. vidusskolas 100 gadu jubilejas pasākums notiks 16. decembrī plkst. 16.00 Ludzas Tautas namā.

Pēc svinīgās daļas un koncerta, kurā uzstāsies skolas absolventi, TN mazajā zālē būs atpūtas vakars, TN lielajā zālē būs diskotēka.

Savukārt februārī notiks tradicionālais absolventu salidojums.

coloring.cool