LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Ludzānietis Sandis uzvar virtuālā spēlē

Iespēju piedalīties visdažādākajos konkursos tagad ir papilnam. Jauniešiem aktuāli ir konkursi, kas notiek virtuālajā pasaulē. Pērnā gada nogalē Minecraft, piedāvāja apceļot pasauli, neizejot no mājām, radot trīs Baltijas valstu ainavas Minecraft vidē.Virtuālās Eiropas būvēšana ir daļa no vispasaules programmēšanas stundas kampaņas #HourOfCode, kas notiek no 5. līdz 11. decembrim un vieno vairāk nekā 100 miljonu jauniešu no visas pasaules. Sacensības notika vienlaicīgi trijās Baltijas valstīs. Laiks – viena nedēļa.

Latvijā noteikti uzvarētāji trīs vecuma grupās. Vecuma grupā no 16 līdz 18 gadiem uzvarēja LPĢ 10. a klases skolnieks Sandis Čerņavskis.  Viņš virtuālajā vidē uzbūvēja Tallinas vecpilsētu.  Sandis pastāstīja, ka katru dienu darbam veltījis apmēram 4 stundas. Spēle prasa ne tikai datorprasmes, bet arī tehnisku domāšanu, iztēli, stratēģisku plānošanu.

Tehnoloģijas attīstās. Mūsu jaunieši tiek tām līdz daudz vieglāk nekā vecākā paaudze.

Vanda Žulina

coloring.cool