LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
14°C
 
A A A

Ludzānietis Ivars Arbidāns izglābj 2 slīkstošus makšķerniekus

Tomēr arī te izlīdzēja profesionālās iemaņas un attapība – uzreiz tika meklēti koki, ar kuru palīdzību tad arī uzmanīgi, guļus tuvojoties notikuma vietai, izvilka slīkstošos makšķerniekus. Viņam palīdzēja arī abi radi – Valērijs un Andrejs. Tikt krastā un pie mašīnas palīdzēja arī pārējie makšķernieki. Savukārt paša glābēja 11 gadus vecais dēlēns esot ļoti baiļojies par tēti, taču Ivars viņam licis stāvēt uz vietas, nekad jau nevar zināt, kā klāsies pašam glābējam…

Telefoniski iztaujājot Ivaru Arbidānu, noskaidrots, ka glābt cilvēkus darbā Ivaram sanāk itin bieži, kā nekā ar to nodarbojas jau 20 gadus (uzreiz pēc dienesta armijā), bet atpūtā esam – pirmoreiz. Darbs nav no vieglajiem, taču joprojām ļoti patīkot.

Noprasīts Ivaram, vai viņš zin ko izglābis, izrādās nezina – it kā esot divi ludzānieši, galvenais taču esot bijis izglābt, nevis iztaujāt, kas ir izglābtie.

Noskaidrots, ka abiem izglābtajiem cilvēkiem ieteikts doties uz Ludzas slimnīcu, jo kādu laiku tie abi atradušies ļoti aukstā ūdenī, tāpēc mēģinām uzzināt izglābto vārdus ar Ludzas slimnīcas starpniecību. Atkal paveicas ar ļoti atsaucīgu cilvēku – dakteri Zinaīdu Repšu, kas izbrīvē laiku un dodas meklēt nu jau veco 2008. gada reģistrācijas žurnālu. Izglābto vārdi rokā. Pēc mediķu palīdzības slimnīcas uzņemšanas nodaļā griezies 1975. gadā dzimušais Anatolijs Maklers, kurš turklāt slīkstot nozaudējis apavus un krastā kāpis basām kājām, tāpēc tās savainojis līdz asinīm. Tēvs ticis sveikā ar izbīli…Starp citu, izglābtais Anatolijs savu dzīvesvietu deklarējis Rīgā, Nīcgales ielā 13.

Daudzi iztaujātie ludzānieši Ivaru Arbidānu raksturo kā lielisku cilvēku, ģimenes tēvu. Jāsaka, ka tieši no tādiem arī iznāk īsteni varoņi, kas par notikušo stāsta nelabprāt, pat noklusē, taču atbildīgā brīdī rīkojas, nedomājot par sevi. Tā, piemēram, Ivara Arbidāna dzīvesbiedrene par notikušo neko nezina arī šobaltdien. Jāpiebilst, ka labiem cilvēkiem veicas. Visaugtsākais gādāja, ka tieši 2009. gada 1. janvārī Ivara Arbidāna ģimenē pasaulē nāca meitiņa Raina. Apsveicam Ivaru gan ar paveikto varoņdarbu, gan ar meitiņas piedzimšanu, bet viņa ģimeni ar to, ka tai ir tik lielisks tētis!

coloring.cool