LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
8°C
 
A A A

Ludzāniete Dagnija Dalibo uzstāda rekordu sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Specigaka_pilseta_Dagnija_Dalibo12.augusta vakarā notika sacensību “Latvijas spēcīgākā pilsēta” Ludzas posms, kurā pilsētas aizstāvji kopā pacēla 173 430 kg. Dagnija Dalibo uzrādīja fantastisku rezultātu, 20 kg svaru stieni pārliecinoši uzspiežot 280 reizes un kļūstot par Latvijas sieviešu topa līderi.

Ludzas pilsētu aizstāvēja un savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus izmēģināja 125 dalībnieki, kas kopā pacēla 173 430 kg, ievērojami pārspējot savu pagājušā gada rezultātu, kad tika pacelti 151 790 kg. Sacensībās piedalījās 20 dāmas un kopā viņas Ludzas rezultātu papildināja par 17 940 kg. Vairāk nekā divas reizes pārspējot savu pagājušā gadā uzrādīto rezultātu, dāmu konkurencē uzvarēja Dagnija Dalibo, kura 20 kg svaru stieni pārliecinoši uzspieda 280 reizes un pilsētas rezultātu papildināja par 5 600 kg. Ar savu rezultātu Dagnija pārspēja 545 sievietes, kuras līdz šim ir startējušas sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta” un kļuva par Latvijas sieviešu topa līderi. Ludzas posmā 2.vietā ierindojās Veronika Nasalska-Kukule, kura svaru stieni uzspieda 53 reizes. Ar 52 uzspiestajām reizēm 3.vietā palika Diāna Bernacka.

Ludzas pilsētu aizstāvēt bija ieradušies 23 jaunieši līdz 18 gadu vecumam, kuri kopā Ludzas pilsētas rezultātu papildināja par  18 140 kg. Jauniešu grupā spēka ziņā izturīgākais izrādījās Raivis Gorbanovs, kurš 20 kg svaru stieni uzspieda 174 reizes. Aiz Raiva ar 127 uzspiestajām reizēm 2.vietā palika Roberts Stepanovs. Savukārt 3.vietā ierindojās Raivis Matvejevs, kurš svaru stieni uzspieda 98 reizes.

Ja jaunieši un dāmas mērojās spēkiem 20 kg svaru stieņa spiešanā, tad vīriem svaru stienis svēra 50 kg. Sacensībās piedalījās 82 vīri, kuri kopā pilsētas rezultātu papildināja par 137 350 kg. Vīru konkurencē vislabāko rezultātu uzrādīja Edgars Ratnieks, kurš 50 kg svaru stieni uzspieda 100 reizes. Tikai nedaudz atpaliekot no Edgara ar 92 uzspiestajām reizēm 2.vietā ierindojās Anatolijs Pikša. Savukārt 3.vietā palika Igors Musāņevs, kurš svaru stieni uzspieda 67 reizes.

Patlaban sacensību “Latvijas spēcīgākā pilsēta” līderos ar paceltajiem 265 650 kg ir izvirzījusies Valmieras pilsēta. Aiz Valmieras 2.vietu ieņem Bauska, kas 6.augustā pacēla 255 440 kg, bet 3.vietā ar paceltajiem 214 790 kg ierindojas Daugavpils. 27.augustā Ape un Jelgava centīsies pārspēt līdz šim uzrādītos pilsētu rezultātus un individuālos rekordus, iesaistoties cīņā par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu.

Projektu “Latvijas spēcīgākā pilsēta” atbalsta Latvijas Sporta federāciju pārvalde kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta projektu.

Plašāka informācija par sacensību noteikumiem un iepriekšējo posmu rezultātiem pieejama Latvijas Spēcīgākās pilsētas 2016 mājas lapā: www.specigakapilseta.lv

Informāciju sagatavoja Loreta Vītiņa,

projekta “Latvijas spēcīgākā pilsēta 2016” preses sekretāre

Specigaka_pilseta_Ludza_2016_kopbilde

 

coloring.cool