LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Ludzānieši vērtē atjaunoto Tautas namu

Ludzas_TN_atklasana_V_Zulina (2)Lielu ludzāniešu interesi izraisīja iespēja ielūkoties renovētajā Tautas namā. Kaut arī lija, pie TN pulcējās daudz pilsētas iedzīvotāju un viesu. Svētku noskaņu radīja Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas saksofonistu kvartets, klātesošos uzrunāja novada domes priekšsēdētāja A. Gendele un TN vadītāja V. Razumovska.

Par TN remontu tika spriests jau sen, jo kopš tā uzbūvēšanas, kas notika pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā, telpas bija piedzīvojušas vien kosmētisko remontu un bēdīgi slaveno logu aizmūrēšanu. Tautas nama ēka, kā arī tās aprīkojums bija morāli un fiziski novecojis, kas mūsu kultūras dzīves veidotājiem un baudītājiem īpaši „krita acīs” pēc atjaunoto pārnovadu Kultūras namu apmeklējuma. Novada pašreizējā sasaukuma deputāti, apsvēruši finansiālās iespējas, pieņēma lēmumu renovēt TN.  Ludzas_TN_atklasana_V_Zulina (5)

Projektēšanas, plānošanas darbus un visas vajadzīgās formalitātes kārtot novada pašvaldības speciālisti iesāka jau pagājušā gada sākumā, bet būvdarbi reāli iesākās 2015. gada septembrī.  Renovācija pabeigta 11 mēnešu laikā.

Cik izmaksājusi projekta realizācija? Kā informē Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas vadītāja Ilona Igovena, kopējās izmaksas sastāda ap 906 tūkstoši eiro. Šai summā ietilpst abu TN zāļu remonts, aprīkojuma (skaņas un gaismas aparatūra, krēsli, aizkari u. c.) iegāde un uzstādīšana, foajē (tai skaitā, tualešu) remonts, garderobes aprīkojums.

51% no izlietotajiem līdzekļiem nāk no pašvaldības budžeta (šim nolūkam pārdoti arī 50 ha pašvaldības meža), bet atlikušo summu veido kredīts, kas ņemts Valsts kasē.Ludzas_TN_atklasana_V_Zulina (12)

Jā, remonts nav bijis lēts, bet, iegādājoties būvmateriālus un aprīkojumu, galvenais akcents bija likts uz kvalitāti, lai viss kalpotu droši un ilgi.

Tautas nama atklāšanas koncerts plānots septembrī.

Vanda Žulina

Vairāk fotomirkļu no renovētā Ludzas Tautas nama atklāšanas skatiet “Foto galerijās”

coloring.cool