LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly clear
6°C
 
A A A

Ludzānieši Moletai jubilejas svinībās

30. jūnijā un 1. jūlijā Ludzas delegācija (32 dalībnieki) apmeklēja Moletai pilsētu Lietuvā, kur piedalījās pilsētas 630 gadu jubilejas svinībās un starptautiskajā projektā „Generation and colors of cultures In Europe”. Delegāciju vadīja Eleonora Obrumāne.

Projekta ietvaros seši BJC jaunieši piedalījās seminārā, kur internacionālās grupās tika apspriestas tēmas par sabiedrībā valdošajiem stereotipiem un aizspriedumiem, kas tiek attiecināti uz dažādām sociālajām grupām un iedzīvotāju slāņiem.  Bija iespēja uzzināt trīs cilvēku pieredzi par integrāciju citās valstīs. Par integrācijas iespējām dalījās Saimons, puisis no Āfrikas. Viņa pieredze divās valstīs bija negatīva, jo bija jāsastopas ar uzskatu: ja tev ir tumša ādas krāsa, tu esi potenciāls drauds sabiedrībai.  Trīs sīrieši stāstīja, kā no Sīrijas nonākuši Vācijā. Projekta otrajā daļā pārstāvji no Lietuvas Sociālo lietu ministrijas iepazīstināja ar Bēgļu uzņemšanas programmu un tās īstenošanu Lietuvā.

 Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Moletai tūrisma informācijas centru, kurā tika demonstrēti trīs videosižeti  3D formātā. Tajos varēja iepazīties ar senpils  3D virtuālo modeli,  iepazīt ziemas zveju un noskatīties fragmentu no Lietuvas brīvības cīņām.

Pārējie delegācijas pārstāvji apmeklēja Mendugai Dabas muzeju. Dienas noslēgumā visi pulcējās Moletai skulptūru parkā, kur notika pilsētas svētku atklāšanas pasākums. Pasākuma apmeklētāji varēja vērot laivu sacensības blakus esošajā ezerā, notika radošās darbnīcas bērniem.  Vakarā jauniešu grupu un solistu koncertā uzstājās arī divas Ludzas novada BJC popgrupas „Cielaviņa” (vad. L.Greitāne) un „Spices” (vad. E.Podoļeca)

1.jūlijā notika pilsētas svētku galvenie pasākumi: oficiālo delegāciju pieņemšana pilsētas administrācijā, visu dalībnieku piedalīšanās svētku gājienā, koncerts.

Koncerta apmeklētājiem tika izdalītas 630 māla svilpītes, un pasākuma atklāšanā tika rīkota 30 sekunžu svilpošanas pauze. Koncertā uzstājās vietējie un viesu amatierkolektīvi, arī Ludzas TN folkloras kopa „Dzeipori” (vad. K. Demko – Senkāne).

Moletai delegāciju gaidām viesos Ludzas pilsētas svētkos augustā.

Raksta un fotogrāfiju autore Daina Novika

coloring.cool