LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Ludzānieši aktīvi strādā, lai palielinātu tūristu plūsmu uz mūsu novadu

Ludzas novads šogad plāno realizēt virkni pasākumu, lai palielinātu krīzes laikā samazinājušos tūristu plūsmu.
Nozīmīgākais jaunums- jauna tūrisma galamērķa izveidošana. Pēc Ludzas novada pašvaldības iniciatīvas kopīgam darbam ir apvienojušās 10 pašvaldības, lai Latvijas austrumu pierobežu no Viļakas līdz Dagdai izveidotu par interesantu un neparastu ceļojumu. Ar pasi pa austrumu stigām-tāds ir aicinājums uz jaunā tūrisma piedāvājuma kartes, kuru jau februāra sākumā dalīs potenciālajiem ceļotājiem starptautiskajā tūrisma gadatirgu Rīgā. Tiek veidots arī interneta portāls www. pierobeza.lv, kur varēs atrast pilnīgu informāciju gan par apskates objektiem, gan nepieciešamajiem noteikumiem, apmeklējot objektus pierobežā, gan visa veida praktisku informāciju.
Šogad tiks popularizēts arī jaunais pastaigu maršruts “Atver Ludzu”, kas ir jauns un ērts piedāvājums vecpilsētas izzinātājiem, kas vēlas iepazīt pilsētu patstāvīgi bez gida.
Ludzas pašvaldība Latgales reģiona stendā aicinās 7 valstīs tūristus apmeklēt vecāko Latvijas pilsētu un tās apkārtni 9 izstādēs: “Balttour 12” -Rīgā, “Tourest12” – Tallinā, “Vivatour12” -Viļņā, “ITB 12” -Berlīnē, “Mitt 12” -Maskavā, “Otdih bez granic” un “Invetex” St.Pēterburgā, “Otdih12” -Minskā, kā arī “Matka 12” -Helsinkos, kura jau noritēja janvāra beigās. Bez tam tiek plānota piedalīšanās Latgales dienu pasākumos Krievijā jūnijā.
Ir sagatavota informācija par Ludzas novada tūrisma piedāvājumiem ceļotājiem vairāk kā 6 valodās vairāk kā 5 izdevumos- bukletos un kartēs. Ludzas viesiem tiks piedāvāts buklets un karte “Atver Ludzu!”, kā arī “Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē” un Latgales tūrisma kartē.

Tuvākā izstāde -19. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2012”- sāksies jau nākošnedēļ no 9.02.-12.02., kur Ludzas tūrisma speciālisti strādās Ķīpsalas izstāžu zālē kopā ar saviem kolēģiem no citiem Latgales novadiem, Baltkrievijas Vitebskas apgabala, Pleskavas apgabala un St.Pēterburgas Krievijā, kā arī Aukštaitijas reģiona un mūsu sadraudzības pilsētas Rokišķiem Lietuvā. Latgales stends šoreiz būs vēl košāks, vēl atraktīvāks un divreiz lielāks nekā pērn! Stendā šogad kuplā skaitā strādās Latgales mājražotāji, amatnieki un kulinārā mantojuma uzņēmumi, kas piesaistīs izstādes apmeklētāju uzmanību ar arodu demonstrējumiem un latgaliskiem našķiem.
Plānots, ka izstādi apmeklēs vairāk nekā 30 000 interesentu. Izstādes darbs tiks organizēts 2 tematiskajās hallēs “Apceļo Latviju!” un “Atklāj pasauli!”. Latvijas hallē reģionu pārstāvji savos stendos prezentēs jaunākās lauku ceļošanas un atpūtas iespējas, vietējos ražojumus un darinājumus, kā arī ekoloģiskus, mājās gatavotus pārtikas produktus. Ārvalstu pārstāvniecību hallē tiks prezentēti vismaz 38 valstu ceļojumu piedāvājumi. Kopumā “Balttour 2012” varēs apskatīt vairāk nekā 255 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēs ap 650 tūrisma uzņēmumu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Turcijas, Somijas, Krievijas, Ukrainas, Ēģiptes, Itālijas, Japānas, Spānijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem un citām tikpat kolorītām valstīm. Pirmo reizi ''Balttour'' piedalīsies galēju kontrastu valsts Etiopija, kakao zeme Gana un naftas atradņu meka Nigērija. Daudz lielāks stends kā iepriekš paredzēts arī Krievijas un Krimas tūroperatoriem. “Balttour” pārsteigs gan nozares profesionāļus, gan ceļotmīļus ar īpašo izstādes atmosfēru, bagātīgu ceļojumu piedāvājumu, izdevīgām akcijām, atlaidēm un loterijām, kā arī plašo pasākumu un atrakciju programmu, kas visas trīs izstādes dienas valdīs Jau otru gadu izstādes laikā varēs iegādāties ceļojumus, aviobiļetes un prāmju biļetes, rezervācijas uz viesnīcām vai viesu namiem par izstāžu cenām- ar nozīmīgām atlaidēm.
Cerēsim, ka veiksmīga reklāmas kampaņa nesīs gaidītos rezultātus un vasarā mēs Ludzā sagaidīsim daudz tūristus!