Sabiedrība
Ludzā viesojās konkursa “Gada labākā būve 2020” žūrijas locekļi

22. jūlijā Ludzā viesojās Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 žūrija. Februārī apstiprināts konkursa otrās vērtēšanas kārtas objektu saraksts – 90 būves astoņās nominācijās, tostarp, nominācijā Publiskā jaunbūve pieteikts Ludzas peldbaseins.

Nominācijā Publiska jaunbūve pieteikti 14 objekti Rīgā, Bauskā, Garkalnē, Jelgavā, Daugavpilī, Ludzā, Carnikavā, Rēzeknē, Babītē un Stopiņu novadā. Kā vēsta žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, pandēmijas ierobežojumu dēļ skates cikls šogad nenorit ierastajā laika grafikā ar noslēgumu pavasarī. Tikai patlaban ir iespēja organizēt objektu apmeklējumus atbilstoši epidemioloģiskās drošības noteikumiem, pieņemot lēmumus un apbalvojot labāko objektu radītājus augustā.

Žūrijas komisiju ar Ludzas peldbaseina būvi iepazīstināja Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Ilona Mekša, Ludzas peldbaseina komanda – Olita Laganovska, Inga Lazareva, Valdis Seņkans un SIA “Arčers” pārstāvis, atbildīgais būvdarbu vadītājs Aldis Dambis.

Skates žūrijas vadītājs Grinbergs atzinīgi novērtēja Ludzas peldbaseina arhitektonisko risinājumu, uzsverot vērtīgumu vērienīgas būves celt arī ārpus lielpilsētu robežām, kas viennozīmīgi ir liels ieguvums iedzīvotājiem.

2019. gada nogalē Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ir pieņēmis ekspluatācijā uzbūvēto Ludzas pilsētas ģimnāzijas peldbaseinu, P.Miglinīka ielā 27B, Ludzā. 2020. gada 14. februārī Ludzas peldbaseins vēris durvis pirmajiem apmeklētājiem. Baseina būvniecības projekta pasūtītājs ir Ludzas novada pašvaldība, projektu realizēja un autoruzraudzību veica SIA “Arčers”, būvuzraudzību veica SIA “BaltLine Globe”.

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2020” otrajai kārtai izvirzītās būves – saraksts un fotogrāfijas.

Skates un konferences organizatori, Gadagrāmatas izdevēji ir Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Būvniecības Valsts kontroles biroju, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Latvijas Pašvaldību savienību, 15 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām un žurnālu “Būvinženieris”.

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 titulsponsors – kompānija Tikkurila, nomināciju sponsori – Vivacolor, Saint-Gobain, S.B.C., Bauroc, Mitek Baltic, MAPEI, EJOT, PERI, InfoEra Latvija un informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETATVNETNozare.lvCity24building.lvbūvlaukums.lvabc.lvbuvbaze.lv.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska