LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Cloudy
-2°C
 
A A A

Ludzā viesojās aizsardzības ministrs

3. maijā Ludzu apmeklēja Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Turpinot Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku kopīgi organizētu lekciju ciklu skolās par Latvijas dalību starptautiskās drošības stiprināšanā, aizsardzības ministrs Ludzas 2. vidusskolā 9. – 12. klašu skolēniem stāstīja par dienu, kas mainīja Latvijas vēsturi – Neatkarības atjaunošanas dienas nozīmīgumu, valsts kopības izjūtu un Latvijas ieguldījumu starptautiskās drošības stiprināšanā. Savukārt Sauszemes spēku kājnieku brigādes 1. kājnieku bataljona pārstāvis majors Aivars Krjukovs skolēniem stāstīja par karavīra dienestu un bruņoto spēku dalību starptautiskajā operācijā Afganistānā.
A. Pabriks piedalījās Ludzas Novadpētniecības muzeja izstādes “Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās” atklāšanā. Pasākuma laikā varēja apskatīt arī Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona ekipējumu
Fotoizstādi “Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās” laipni piedāvāja 2. Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste virsseržante Diāna Selecka.
Tajā skatāmas fotogrāfijas no Zemessardzes dibināšanas pirmsākumiem līdz mūsdienām, kā arī Jaunsardzes gaitas. Starp citu, Jaunsardze pērn arī atzīmēja savu 20 gadadienu
Daudzi ludzānieši un novada iedzīvotāji šajā izstādē atpazīs vai nu sevi, vai kādu paziņu, jo Zemessardze ir katrā Latvijas pilsētā un pagastā.