LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

LUDZĀ VEIKSMĪGI NOSLĒDZAS KAMPAŅA “ŠĶIRO PA TĪRO!”

1.septembrī Ludzas ģimnāzijas 1.septembra svinīgajā līnijā notika Latvijas Zaļā punkta rīkotās atkritumu šķirošanas kampaņas “Šķiro pa tīro!” noslēdzošā izloze. Klātesot Ludzas novada domes priekšsēdētājai Alīnai Gendelei un SIA “Ludzas apsaimniekotājs” pārstāvjiem no 16 akcijas ikmēneša veicināšanas balvu saņēmējiem tika izlozēts veiksmīgākais atkritumu šķirotājs Ludzā, kurš ieguva 200 Ls dāvanu čekus no veikalu tīkla “Maxima”. Vērtīgo dāvanu laimēja ludzānietis Ilmārs Čižiks. Apsveicam!

Kampaņa “Šķiro pa tīro!” Ludzā norisinājās no maija līdz augusta beigām un tās ietvaros Ludzas iedzīvotāji tika aicināti nodot savas iztukšotās dzērienu plastmasas (PET) pudeles, sulu un piena kartona pakas, stikla taru, kā arī nolietotās elektropreces šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, Rūpniecības ielā 2a. Kopumā akcijas ietvaros otrreizējai pārstrādei ludzānieši ir nodevuši 18,5 m3 PET pudeļu, 22 m3 nolietoto elektropreču, 3,9 m3 sulu un piena kartona paku, kā arī 17,4 m3 stikla taras.

Latvijas Zaļais punkts pateicas ikvienam Ludzas iedzīvotājam, kurš iesaistījās kampaņā “Šķiro pa tīro!”, bet īpašu atzinību izsaka tiem, kuriem atkritumu šķirošana ir ikdienas paradums. Tāpat Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka, šķirojot atkritumus, ir svarīgi būt akurātiem un šķirošanas konteineros izmest lietas, kas norādītas uz konteineru uzlīmēm, jo šķiroto atkritumu konteinera sastāvs ar vairāk nekā 15% sadzīves atkritumu piemaisījumu tiek nogādāts atkritumu poligonā nevis pārstrādes rūpnīcā.