LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Tiks izveidota teiksmainās Lūcijas skulptūra

DSC_0366Leģenda vēsta, ka Ludzas pilsēta tā nosaukta par godu nostāstu un noslēpumu apvītajai senās pils īpašniecei Lūcijai. Ludzas novada dome ir iecerējusi izveidot unikālu vides dizaina objektu – Lūcijas skulptūru, kas veicinātu Ludzas atpazīstamību un būtu paliekoša pilsētvides tēla sastāvdaļa.

Ludzas novada domes izsludinātajā atklātajā skiču konkursā “Mazās arhitektūras formas – Lūcijas skulptūras skiču projekta izstrāde” uzvarējis Svetlanas Skačkovas-Marčenko meta projekts.
DSC_0317Skiču konkursam tika iesniegts tikai viens meta projekts. To izvērtējot, Ludzas novada domes izveidotā komisija projektu atzina par atbilstošu konkursa noteikumos izvirzītajām prasībām un vienbalsīgi apstiprināja par konkursa uzvarētāju. Saskaņā ar konkursa nosacījumiem Svetlanai Skačkovai-Marčenko piešķirta 800 EUR naudas balva.
Šogad Ludzas novada pašvaldība meklēs finansiālas iespējas Lūcijas skulptūras izveidošanai. Tuvāko divu gadu laikā  iecerēts skulptūru veidot no bronzas 2-2,5 metru augstumā un uzstādīt Ludzas pilskalnā. Projekta īstenošanai ir nepieciešami gandriz 75000 EUR.

Arī Jūs varat palīdzēt teiksmu iedzīvināt, ziedojot līdzekļus Lūcijas skulptūras izveidošanai.

coloring.cool