LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Partly cloudy
18°C
 
A A A

Ludzā svinējām Robežsargu dienu

7.novembrī Latvijā tiek svinēta Robežsargu diena. Kalendāros šie svētki iekļauti nesen – 2015. gadā.

Šajā svētku nedēļā Latvijā norisināsies vairāki informatīvie un interaktīvie pasākumi par godu Robežsargu dienai, ko organizē Valsts robežsardze.

Bet pirmie svinības uzsāka Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes un VRS Aviācijas pārvaldes robežsargi. Svētdien, 5.novembrī, laukumā pie Ludzas novada pašvaldības administrācijas ēkas un tā tuvumā valdīja svētku noskaņa – skanēja mūzika, bija iznesīgi formās tērpti robežsargi.

No plkst. 11.00 laukumā robežsargi informēja iedzīvotājus par robežsardzes attīstības vēsturi, demonstrēja dienesta bruņojumu, ekipējumu un robežkontroles līdzekļus, dienesta automašīnas, motociklus, sniega kamanas, dienesta suņu paklausību, iemaņas un prasmes. Pilsētas parkā bērniem bija iespēja pavizināties ar dienesta kvadricikliem. Bet plkst. 12.00 notika helikopteru pārlidojums virs pilsētas – bija tam ideāli piemēroti laika apstākļi.

Svētku dalībniekus VRS Ludzas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Ivars Ruskulis.

Robežsargus un viņu ģimenes locekļus sveica un par darbu pateicās Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs. Zināms, ka robežsardzē dienē vairāki simti Ludzas novada iedzīvotāju. Ludzas novada pašvaldība veiksmīgi sadarbojas ar Valsts robežsardzes struktūrām.

Pēc VRS Ludzas pārvaldes amatpersonu datiem, svētku pasākumā Ludzā piedalījās aptuveni 100 dažāda vecuma cilvēku.

7.novembrī ikviens ir aicināts uz Rīgas pasažieru ostas piestātnes laukumu, kur no plkst. 10.00 līdz 14.00 varēs izmēģināt savas prasmes viltotu dokumentu atpazīšanā, pārbaudīt roku spēku, piedalīties aktivitātē “Sagūsti robežpārkāpēju”, noskatīties kinologu un dažādas tehnikas paraugdemonstrējumus.

Svētkus svinēs arī VRS teritoriālās pārvaldes, kuru pārstāvji dosies uz mācību iestādēm, kā arī uzņems skolēnus savās pārvaldēs un struktūrvienībās, kur sniegs informāciju par Valsts robežsardzi, iepazīstinās ar speclīdzekļiem un ekipējumu, kā arī rādīs dienesta suņu paraugdemonstrējumus.

7.novembrī par godu svētkiem Ventspilī norisināsies Atvērto durvju diena uz kuģa “RĀNDA”.

Kāpēc Robežsargu diena tiek svinēta tieši 7. novembrī? Kā liecina vēstures fakti, pēc Latvijas neatkarības proklamēšanas un brīvības cīņām sākās Latvijas valsts robežu iezīmēšana dabā un starpvalstu dokumentu noformēšana. Lai apsargātu robežu, 1919. gada 7. novembrī armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli – izveidot robežsargu priekšnieka posteni un formēt robežsargu vienības, un jau ar 1919. gada 15. novembri pirmie robežsargi sāka Latvijas robežas apsardzību.

Sagatavoja

Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

FOTO: VRS Ludzas pārvalde

coloring.cool