LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Ludza – starptautiskajā tūrisma apritē

Šajā vienā no nozīmīgākajiem tūrisma pasākumiem profesionāļiem, Latvijā vienkopus ieradās tūrisma profesionāļi no visas pasaules, lai trīs dienās iepazīt Latvijas un Baltijas tūrisma piedāvājumu un tikties ar Latvijas tūrisma nozares pārstāvjiem. Pasākuma galvenā daļa ir darba seminārs, kas norisināsies viesnīcas Reval Hotel Latvija konferenču telpās, kurā piedalīsies dažādi ārzemju tūrisma nozares pārstāvji. Dalībniekiem tiks piedāvāta gan kultūras programma, gan tūrisma produktu prezentācijas kopā ar iespēju veidot kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem Baltijā. Pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta iespēja piedalīties speciāli noorganizētās 30 dažādas iepazīšanās tūrēs, kuru laikā varēja apmeklēt un izzināt dažādu veidu Latvijas tūrisma nozares uzņēmumu pakalpojumus un produktus. Viens no galvenajiem uzdevumiem ir piesaistīt ceļotāju uzmanību, sniedzot informāciju par Latviju kā pievilcīgu ceļojuma galamērķi gan biznesa, gan kultūras ceļotāju vidū. Kā pozitīvu faktu būtu jāmin, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieteikušos dalībnieku skaits uz iepazīšanās tūrēm ir būtiski palielinājies. Tas būtu skaidrojams ar to, ka Latvija ir atpazīstama un akcentējama kā Baltijas valstu centrs un ka arvien vairāk tūrisma operatorus interesē Latvijas reģioni un to piedāvātās tūrisma iespējas. Vislielākais dalībnieku skaits šogad ir no Krievijas Federācijas, Francijas, Vācijas un Baltkrievijas. Ir saņemti pieteikumi arī no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Izraēlas, Uzbekistānas, ASV un arī no Japānas.

2.un 3.februārī viena žurnālistu grupa devās uz Latgali un Aukštaitiju Lietuvā. Vizītes ietvaros tūrisma operatori un žurnālisti apmeklēja siera un alus ražotnes un muzejus Lietuvā, un 3.februārī viesi apmeklēja Latgales tūrisma objektus. Lai gan laukā pieturējās sals, šai skaistajā ziemas rītā viesi ieradās arī Latvijas vecākajā pilsētā- Ludzā, lai pēc tam dotos uz Aglonas maizes muzeju un Leļļu muzeju Preiļos. Līga Kondrāte viesus iepazīstināja ar vecpilsētas objektiem, ar pilsētas vēsturi un ar amatniecības tradīcijām Latgalē Ludzas amatnieku centrā. Jāsaka, ka tūroperatori izrādīja patiesu ieinteresētību par mūsu unikālo daudznacionālo kultūru un bagāto vēsturi. Piemiņai un informācijai viesiem tika dāvināti komplektiņi ar reklāmas materiāliem par mūsu novadu un tūrisma iespējām.

Gaidīsim ekskursantu grupas no Francijas, Vācijas, Japānas, Krievijas un Igaunijas!

coloring.cool