LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone
Ludza
Sunny
18°C
 
A A A

Ludzā rekonstruēts tranzītceļa ielas posms

Tālavijas iela Ludzā ir tranzītceļa P49 „Kārsava – Ludza – Ezernieki” posms, kas ir svarīgs gan Ludzas novada, gan Latgales reģiona attīstībai kopumā. Neapmierinoša ceļa infrastruktūras kvalitātes un intensīvas satiksmes plūsmas dēļ tranzītceļa posmā, kur satiksme tiek novirzīta cauri pilsētai, tiek apdraudēti gan autovadītāji, gan iedzīvotāji.

Pilsētas teritorijā esošā tranzītceļa posmu no pilsētas robežas līdz Tālavijas 127 ieskauj divi ezeri – Lielais Ludzas un Dūnākļa ezers. Līdz ar to pārmitrinātas un dūņainas grunts dēļ ceļa segums tiek bojāts ne vien no augšas, bet arī no apakšas. Arī veiktā inženierģeoloģiskā izpēte parādīja, ka nav lietderīgi veikt tikai autoceļa  virskārtas nomaiņu, bet ir nepieciešama ceļa pilna rekonstrukcija. Tāpēc šī gada 2. jūlijā Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas projekta „Transporta sistēmas potenciāla pastiprināšana Igaunijas-Latvijas-Krievijas starptautiskas nozīmes transporta koridoros / ESTLATRUS TRAFFIC” (Nr. ELRI-109) ietvaros tika uzsākta tranzītceļa P49 ielas posma „Tālavijas iela no pilsētas robežas līdz Tālavijas 127” rekonstrukcija.

Veicot ceļa būvdarbus 510 metru garumā, tika nomainīts pamatnes drenējošais slānis, ieklāts ģeosintētiskais materiāls, kas kavē gruntsūdeņu „staigāšanu”. Izbūvēta lietus ūdens novadīšanas sistēma, kā arī izbūvēta speciālas – saplacinātas formas caurteka, kas nodrošina labāku grunts, ezeru un palu ūdeņu cirkulāciju. Vienlaicīgi veikta elektroapgādes un vājstrāvas tīklu rekonstrukcija.

Pilnveidojot satiksmes organizāciju un drošību, ierīkots ielas apgaismojums, abās ielas pusēs izbūvētas gājēju ietves, bet caurtekas malās uzstādītas drošības barjeras. Visos krustojumos un gājēju pārejas vietās, kā arī ietves šķērsošanas vietās ar nobrauktuvēm izbūvētas pazeminātas apmales. Tas nodrošina personām ar funkcionāliem traucējumiem, gados vecākiem cilvēkiem un personām ar bērnu ratiņiem komfortablāku pārvietošanos. Savukārt, lai cilvēki ar redzes traucējumiem labāk, ērtāk un drošāk varētu pārvietoties arēja vidē, ietves bruģakmenī ir izveidota vadlīniju pārvietošanās sistēma (prizmatiskais bruģis).

Kopējās būvdarbu izmaksas sastāda 444 812,34 latus, t.sk. pašvaldības finansējums ir 272 855,53 lati. Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma šim mērķim atvēlēja 162 906,45 latus, un valsts piešķīra finansējumu 9 050,36 latu apmērā.

21. novembrī Tālavijas ielas posma svinīgajā atklāšanā ar simboliskās lentes pārgriešanu piedalījās Ludzas novada vadība, mācītāji, preses pārstāvji, projekta īstenotāji un partneri. Folkloras kopas „Rīkšova” skanīgo tautasdziesmu pavadījumā rekonstruēto ielas posmu atklāja domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, VAS “Latvijas valsts ceļi” Latgales reģiona direktors Jānis Čudarāns, SIA „Lemminkainen Latvija” būvdarbu vadītājs Guntars Treicis un projekta ESTLATRUS TRAFFIC vadītāja Ilze Stabulniece. Jaunizbūvēto tranzītceļa posmu iesvētīja divu konfesiju mācītāji – Ludzas Romas katoļu draudzes prāvests Jānis Kolns un Ludzas pareizticīgo draudzes mācītājs Sergejs Kiričenko.

Ilona Rimša, projekta vadītāja

coloring.cool