LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Ludzā pulcējas tūrisma galamērķa Pierobeza.lv veidotāji

DSC_086829. aprīlī Ludzas novada pašvaldībā uz tikšanos pulcējās 11 pierobežas novadu pašvaldības, lai izanalizētu 2 gados paveikto un kopā nolemtu – kā turpmāk attīstīt neparasto jauno galamērķi.

Apkopojot 2012.gada un  2013.gada tūrisma datu statistiku , jāatzīst – iegūtie rādītāji apstiprina jau iepriekšējos  gados uzradīto tendenci – tūristu skaits uz pierobežas novadiem lēni ,bet noteikti pieaug. Ir skaidrs- jaunais galamērķis ir iedzīvojies tautā, izraisījis interesi un tas tiešām ir labs ceļš ,kā pierobežas nomaļajiem novadiem piesaistīt lielāku tūristu plūsmu, tai skaitā arī ārzemniekus.

Pierobeža.lv kā galamērķis jau ir atpazīstama Latvijas tūristam, tiek veiksmīgi piedāvāts ari ārzemju ceļotājiem starptautiskajās izstādēs, ir izdotas tūrisma kartes LV, DE un EN valodās, maršrutu kartes, izveidota mājas lapa www.pierobeza.lv, organizētas akcijas tūristiem ik gadu 1. un 2. maijā, lai aicinātu apceļot mūsu novadus. Šogad esam reklamējuši galamērķi Latvijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Somijas, Holandes ceļotājiem.

Sapulcē Alūksnes, Balvu, Baltinavas, Rugāju, Kārsavas, Ludzas, Zilupes, Ciblas, Dagdas, Rēzeknes pašvaldību tūrisma speciālisti un vadītāji bija priecīgi par veiksmīgo sadarbību, taču atzina, ka labus rezultātus nodrošinās tikai sistemātisks, uzticības pilns radošs darbs, jo kopā var paveikt to, ko nevar katrs pa vienam.

Tika pieņemts lēmums par kopīgas vienošanās parakstīšanu starp novadiem par kopīgu sadarbību galamērķa pierobeža.lv veidošanā un tālākā attīstībā nākotnē. Ir idejas piesaistīt projektu līdzekļus (līdz šim tika izmantoti vien ļoti pieticīgi pašvaldību un uzņēmēju līdzekļi), lai pilnveidotu mājas lapu, lai izveidotu aplikāciju, izmantotu citas modernās mūsdienu tehnoloģiju iespējas pierobežas  reklāmā, izvirzīti konkrēti uzdevumi, kas veicami tuvākā laikā jaunu produktu izveidošanai, tūristu apkalpošanas kvalitātes celšanai.

Pēc sapulces, dalībniekiem tika piedāvāta  neliela iepazīšanās ar vecāko 10171849_801490109862499_3463561386838680493_npilsētu Latvijā, ar populārākajiem tūrisma objektiem, kā arī iespēja iepazīties ar jauno audio/video ekskursiju Ludzas pils kalnā. 

Jāpiezīmē, ka 30. aprīlī un 1. maijā novadu tūrisma speciālisti dodas informatīvajā braucienā pa pierobežu, lai apsekotu visu novadu tūrisma objektus un varētu informēt par tiem TICu apmeklētājus un ceļotājus.

Savukārt 1. un 2. maijā ir izsludināta akcija ceļotājiem iepazīties ar pierobežu un piedāvātas atlaides daudzos tūrisma uzņēmumos , lai motivētu tūristus izvēlēties savam ceļojumam tieši pierobežu!  Jau šodien bija vairāki zvani un jūtama interese ciemoties Ludzā akcijas ietvaros.

Apciemojiet sirmo Ludzu un īpašo, skaisto zemi pašā Latvijas austrumu pierobežā!

 Ludzas novada TIC vadītāja L.Kondrāte

coloring.cool