LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
19°C
 
A A A

LUDZĀ NOTIKA ZINĀTNISKĀ KONFERENCE (+ TV sižets)

Konference131. oktobrī Ludzā notika zinātniskā konference „Jaunas atziņas par apdzīvotību Ludzas ezera krastā/jaunu metožu pielietojuma iespējas arheoloģijā”. Konferencē piedalījās 42 cilvēki no Latvijas, Igaunijas un Vācijas.

Ziņotāji dalījās pieredzē par Ludzas novadā notikušajiem pētījumiem šā gada vasarā un rudenī un par atziņām pilsētas vēstures jautājumos.

Konference2Lai iejaukšanās vēstures pieminekļos būtu attaisnojama un maksimāli saudzējoša un ar lielāko iegūtās informācijas daudzumu, pirms izrakumiem tika pielietotas nedestruktīvās pētījumu metodes: aerofotografēšana, skenēšana ar magnetometru un ģeoradaru, teorētisko dokumentu un liecību pētniecība, gan arī plašai sabiedrībai pazīstamo arheoloģisko izrakumu veikšanu. Darbu izpildē piedalījās gan Latvijas zinātnieki, gan Ludzas sadarbības partneri – Hamburgas Universitātes pētnieki.Konference3

Konferencē katrs runātājs uzsvēra, cik nozīmīga ir vēstures un arheoloģijas pieminekļu saglabāšana. Tāpēc tika aktualizēts arī jautājums par nepieciešamību aizsargāt šos objektus no alkatīgiem mantračiem.

Pasākumu organizēja Ludzas novada pašvaldība, un tas notika Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansētā projekta „Arheoloģija, Vara, Sabiedrība” ietvaros.Konference4

 

Svetlanas Rimšas foto

TV sižets Jaunas atziņas par apdzīvotību Ludzas ezera krastā

coloring.cool