LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Cloudy
1°C
 
A A A

Ludzā notika svinīgā sanāksme par godu Latvijas Republikas 99. gadadienai un Valsts robežsardzes 98. gadadienai

Vēsturiski novembris Latvijas valstī saistās ar tautas patriotismu, drosmi un vienotību. 1918.gadā 18.novembrī Tautas padome Nacionālā teātra telpās proklamēja Latvijas valsti kā neatkarīgu un demokrātisku Republiku. 1919.gada 7.novembrī tika formētas robežsargu vienības un uzsākta Latvijas robežas apsardzība.

Arī šodien mums ir svarīgi atcerēties tā laika notikumus un cilvēkus, kuru veikums mums ļauj baudīt to brīvību un iespējas, ko sniedz brīva un uz demokrātiskiem principiem veidota Latvijas valsts. Mūsu uzdevums ir nosargāt šīs vērtības.

Ikviena Valsts sākas no robežas un to, cik augsts ir drošības līmenis valstī parāda valsts robežu drošība.

Lai atcerētos un novērtētu Ludzas pārvaldes robežsargu devumu Latvijas valsts labā un pelnīti atzīmētu mūsdienu robežsargu ieguldījumu valsts robežas drošības sistēmas attīstībā un sabiedrības drošības nodrošināšanā, 21.novembrī Ludzas Tautas namā, tika organizēta svinīgā sanāksme. Ludzas pārvaldes amatpersonām un darbiniekiem tika pasniegti Iekšlietu ministrijas apbalvojumi, Valsts robežsardzes Robežsargu nopelnu zīmes “Par izcilību dienestā”, “Valsts robežsardzes krūšu nozīmes”, Valsts robežsardzes „Goda rakti”, Valsts robežsardzes „Pateicības”, kā arī speciālās dienesta pakāpes pirms termiņa. Kopumā tika pasniegti 55 apbalvojumi.

Liels paldies sakām Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Ludzas Mūzikas skolas audzēkņiem un skolotājiem par jaukajiem priekšnesumiem.

Informāciju sagatavoja

Agrita Kliģe,

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes vecākās inspektores (pārvaldes priekšnieka palīdzes) p.i.

Foto: Oļegs Kņazevs

coloring.cool