LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Partly cloudy
18°C
 
A A A

Ludzā notika seminārs “Ludzas igauņi un Baltijas jūras somu mantojums Latgalē”

Attēlā: Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un Latvijas Universitātes Lībiešu institūta pētnieks Uldis Balodis.

16. jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā aizvadīts jau trešais Ludzas igauņu studiju seminārs – “Ludzas igauņi un Baltijas jūras somu mantojums Latgalē”. Semināra laikā Helsinku Universitātes profesors Riho Grintāls (Riho Grünthal), Tartu Universitātes profesors Karls Pajusalu (Karl Pajusalu) un Latvijas Universitātes Lībiešu institūta pētnieks Dr. Uldis Balodis stāstīja par Baltijas jūras somu valodām – to starp Ludzas igauņu valodu – un to izcelsmi, Ludzas igauņu valodas senajām saknēm un Ludzas igauņu kopienas vēsturi. 

Semināru uzsākot, klātesošos uzrunāja goda viesi – Igaunijas Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Arti Hilpuss (Arti Hilpus), Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Mekšs, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas padomnieks kultūrpolitikas ieviešanas jautājumos un Latvijas Universitātes Lībiešu institūta direktors Valts Ernštreits, un Igaunijas Mātes valodas biedrības priekšsēdētaja Helle Metslanga (Helle Metslang). Ar muzikālu priekšnesumu uzstājās Ciblas folkloras kopa “Ilža”.

Tāpat, seminārā laikā tika atklāta jaunā Ludzas Novadpētniecības muzeja Ludzas igauņu ekspozīcija, kā arī atvērts Tartu Universitātē pērn izdotais rakstu krājums par Ludzas igauņiem un to tuvajām radu tautām leiviem un Krasnogorodskas igauņiem.

Fotogrāfiju autore: Jūlija Supova

coloring.cool