LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Ludzā norit ūdenssaimniecības tīklu izbūves projekta īstenošana

Otrdien, 30. janvārī,  projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ludzas pilsētā” darba sanāksmē tikās novada pašvaldības un SIA “Ludzas apsaimniekotājs” vadība, speciālisti un būvprojekta izstrādātāji – SIA “Ekolat” pārstāvji. Sapulcē tika risināti kanalizācijas tīklu izbūves projektēšanas jautājumi.

Projekta ietvaros vairākās pilsētas ielās tiks izbūvēti jauni notekūdens savākšanas tīkli, kuru kopējais garums – vairāk nekā 14 km. Paredzēta arī 5 jaunu kanalizācijas sūkņu staciju būvniecība un jaunu kanalizācijas spiedvadu būvniecību aptuveni 2050 metru garumā.

Šobrīd norit kanalizācijas tīklu izbūves projektēšanas darbi, norit sarunas ar iedzīvotājiem. Projekta risinājumi ir samērā sarežģīti un komplicēti, ņemot vērā, ka pilsētas reljefs nav vienmērīgs un līdzens, tiek meklēti optimālākie risinājumi.

Līdz šā gada vasaras beigām plānots veikt būvdarbu iepirkumu procedūras, rudenī uzsākt kanalizācijas tīklu būvniecības darbus.

Projekta rezultātā 740 iedzīvotājiem būs dota iespēja izmantot centralizētos kanalizācijas pakalpojumus – tiks ierīkoti pieslēgumi centralizētajam tīklam. Pieslēdzoties centrālajam ūdensapgādes tīklam un kanalizācijas sistēmai, Ludzas iedzīvotājiem ir pieejams pašvaldības līdzfinansējums, kas noteikts Saistošajos noteikumos Nr. 9 “Par pašvaldības līdzfinansējuma apmēru nekustamo īpašumu pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai”.

Līgums par projekta realizēšanu starp SIA “LUDZAS APSAIMNIEKOTĀJS” un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika parakstīts pagājušā gada decembrī. Projekta īstenošanas laiks ir 4 gadi – līdz 2021. gada decembrim. Kopējie izdevumi – 2 707 200 EUR (bez PVN), tostarp Kohēzijas fonda finansējums būs 1 947 021 EUR (t.i. 71,92% no attiecināmajiem izdevumiem).

Projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ludzas pilsētā” īstenošanas aktualitātes.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

Jāņa Sviklāna foto

coloring.cool