LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Ludzā iestādīts ozols – valsts spēka un nākotnes simbols

Ludza ir viena no Latvijas vietām, kurā 2017. gada 4. maijā, patriotiskajā akcijā “Apskauj Latviju!” tika iestādīts ozols – simbols valsts simtgades svinību sākumam un stiprai valsts nākotnei.

Ozols iestādīts Ludzas parkā, starp pilsētas centrālo laukumu un Sērojošās mātes pieminekli.  Svinīgu un pacilājošu svētku noskaņu radīja Ludzas TN pūtēju orķestris, folkloras kopa “Dzeipori”.

Klātesošos uzrunāja LR iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars, Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele. Svinīgajā brīdī piedalījās Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars, VRS Ludzas pārvaldes priekšnieks Ivars Ruskulis, novada domes deputāti. Pasākuma norisi vadīja Valentīna Razumovska.

Slavenais Latvijas bobslejists Oskars Melbārdis uzticēja mūsu jauniešu kluba “Lietussargs” biedriem rūpēties par iestādīto kociņu. Visās runās bija izteikta cerība un vēlējums, lai pēc 100 gadiem, kad koks jau būs izaudzis spēcīgs un sakuplojis, arī mūsu valsts būtu brīva un spēcīga, lai te dzīvotu laimīgi cilvēki.

Vanda Žulina

Vairāk fotomirkļu no akcijas “Apskauj Latviju!” – Foto galerijās

coloring.cool