LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita
Ludza
Mostly cloudy
11°C
 
A A A

Ludza gatava tūrisma sezonai

Ludzas novads tūrisma sezonai gatavoties sācis kopš izstādes BALTTOUR š.g. februārī. Agrā pavasarī Ludzas tūrisma speciālisti pabijuši tūrisma gadatirgos Krievijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Igaunijā, kur Ludza prezentēta kā vecākā Latvijas pilsēta ar bagātu vēstures un kultūras mantojumu, speciāliem aktīvā un veselības tūrisma piedāvājumiem.

Lai nodrošinātu veiksmīgu jauno tūrisma piedāvājumu mārketingu, žurnālistu un tūroperatoru grupas apmeklē Ludzu, lai reklamētu maršrutus un objektus kaimiņu valstu tūristiem, dibinātu turpmākās sadarbības kontaktus.

Šogad dažādu projektu ietvaros tika izveidoti 15 Latgales – Aukštaitija kopējie maršruti un 10 Latgales-Baltkrievijas kopējie maršruti, kuros iekļauti arī Ludzas novada tūrisma piedāvājumi.

Pēdējos gados tūrisma aģentūras cenšas piedāvāt gatavas tūrisma ceļojumu paketes, kuru cenā jau iekļauta gan vīza, gan ceļš, gan naktsmītnes un ekskursijas. Tieši šādiem piedāvājumiem ir vislielākais pieprasījums.

Taču Latgale gaida ne vien tālus ciemiņus, bet rosina iepazīt savas dzimtenes vietas pašiem, atpūsties gleznaino Ludzas ezeru krastos.

Ludzas TIC pieprasītākie maršruti ir izziņas ekskursija pa senāko Latvijas pilsētu, noteikti iegriežoties Ludzas Novadpētniecības muzejā un Ludzas amatnieku centrā.

Taču arvien lielāku popularitāti iegūst ekskursijas piedāvājums ar plostu pa Mazo Ludzas ezeru. Šogad projekta ietvaros tiks popularizēts jaunais kombinētais maršruts ar nosaukumu “Atver Ludzu”, kur pilsētu varēs iepazīt bez gida palīdzības, sekojot norādēm. Tūristi aicināti arī uz mūsu pasākumiem, īpaši uz jau populārajiem un unikālajiem pasākumiem – Lielo Latgaļu tirgu un Neptūna dienu.

Joprojām tūristus interesē aktīvā atpūta – velomaršruti, laivošana, zirgu izjādes, peintbols, lauku labumi – šogad baložu audzētava, taču šī gada jaunums ir speciāli veidotās 2 un 5 dienu veselības tūres dvēseles un ķermeņa sakārtošanai viesu mājās Aizupmājas un Akmeņi.

Sāk veidoties arī medicīnas tūrisma piedāvājumu paketes ārvalstu tūristiem sadarbībā ar Ludzas slimnīcu.

Detalizēta informācija- www.ludza.lv un http://www.latgale.lv/

coloring.cool