LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-6°C
 
A A A

Ludzā diskutē par izglītības kvalitātes paaugstināšanu

18.maijā Ludzas pilsētas ģimnāzijā notika Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā diskusija “Pedagogu konkurētspējas attīstības scenāriji”. Pasākumā piedalījās 250 pedagogu un izglītības jomas pārstāvju no visas Latgales, kā arī izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.
Ministrs rosināja pedagogus šo diskusiju izmantot savā pieredzē balstītu priekšlikumu sagatavošanā jomās, kurās plānotas reformas, kā arī uzklausīja pedagogu redzējumu par izglītības jomā neatliekami svarīgu jautājumu risināšanu. ESF projekta “Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” vadītāja Evija Papule informēja par līdz šim sasniegtajiem projekta rezultātiem un īstenošanas gaitu, kā arī jautājumiem, kas risināmi pēc projekta noslēguma.
Diskusijas gaitā tās dalībnieki darba grupās pauda savu viedokli par četriem tematiem: 1) skolas un sabiedrības partnerība konkurētspējīgas izglītības nodrošināšanai; 2) pedagogu konkurētspēja un darba kvalitāte, diskutējot par iespējām pedagogu atalgojuma sistēmu saistīt ar pedagogu darba kvalitātes rādītājiem; 3) pedagogam nepieciešamās 21.gadsimta prasmes un tālākizglītības sistēma to nodrošināšanai, tostarp projekta rezultātu kontekstā; 4) Latvijā dzīvotspējīgs skolu autonomijas modelis – cik liela autonomija skolām nepieciešama un kā to īstenot, kādai jābūt skolas vadībai un kā vērtēt skolas darba kvalitāti. Darba grupas vadīja Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Žogota, Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktores vietniece Laila Budreviča, Zilupes novada pašvaldības izglītības speciāliste Jeļena Veligurska.
Pasākuma dalībniekus uzrunāja Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, diskusijas gaitu vadīja Haralds Burkovskis. Patīkamu muzikālo pārsteigumu pedagogiem un ministram sagādāja Valērija Satibaldijeva un popgrupa “Cielaviņa”, vokāla skolotājas Evita Podoļeca un Lolita Greitāne.