LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Partly sunny
14°C
 
A A A

Ludzā ciemojās Maskavas tūrisma nozares speciālisti un masu mediju pārstāvji

IMG_0818_2048x1365Latgales plānošanas reģions no šī gada 9. līdz 14. maijam organizēja Latgales reģiona iepazīšanas braucienu Maskavas tūrisma nozares speciālistiem un masu mediju pārstāvjiem Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos”  (BELLA DVINA 2) ietvaros. Krievijas tūrisma tirgus ir izvēlēts par prioritāti Latgales tūrisma nozares attīstībai. Jau vairāk kā 2 gadu garumā Latgales reģions veic mārketinga pasākumus Sanktpēterburgā un Maskavā, par to liecina arī arvien pieaugošais Krievijas un tieši Sanktpēterburgas un Maskavas tūristu skaits Latgalē.

 13.maijā maskaviešus sagaidīja  sirmā Ludza. Tūrisma firmu vadītāji un žurnālisti tika iepazīstināti ar Ludzas vecpilsētu  un pakalpojumu sniedzējiem. Viesiem no Krievijas galvaspilsētas patika viesnīca Lucia vecpilsētas sirdī, Ludzas amatnieku centra meistari un cienasts latgaļu gaumē, Ludzas Novadpētniecības muzeja brīvdabas ekspozīcija un Ritas Kučānes interesantais stāstījums, mūsu skaistās baznīcas, jaunā promenāde un panorāmas skats uz Ludzas ezeriem no pilskalna. Atzinīgus vārdus dzirdējām arī par  atslēgām marķēto pastaigu maršrutu pa Ludzu. Maskavieši apliecināja Krievijas tūristu vēlmi vismaz vienu nakti nakšņot Ludzā, šķērsojot robežu, un otrā dienā apskatīt Ludzas novada tūrisma objektus. Tūroperatori  ar sajūsmu par  ciemošanos Ludzā piekrita mūsu aicinājumam ceļā uz Rīgu un Jūrmalu paviesoties Latgalē un vismaz vienu diennakti pavadīt Ludzas novadā, kas noteikti palielinās mūsu novada viesu skaitu ne vien sezonā, bet arī ziemas un rudens mēnešos.IMG_0662_2048x1365

No 30 Maskavas pārstāvjiem 27 cilvēki apmeklēja Latgali pirmo reizi. Šī informatīvā brauciena mērķis bija iepazīstināt tā dalībniekus ar tūrisma iespējām Latgales reģionā. Brauciena laikā 30 Maskavas tūrisma nozares speciālisti un masu mediju pārstāvji apmeklēja un iepazinās ar Latgales reģiona dabas objektiem, viesu mājām un atpūtas kompleksiem, amatnieku darbnīcām, muzejiem, populārākajiem tūrisma objektiem Krāslavas, Dagdas, Ludzas, Kārsavas, Balvu, Rēzeknes, Aglonas, Preiļu, Līvānu un Daugavpils novados, kā arī lielākajās Latgales pilsētās Rēzeknē un Daugavpilī. Maskavas pārstāvji kopumā apmeklēja 23 tūrisma objektus Latgales kulināro mantojumu nobaudīja 9 vietās, piedalījās ekskursijās Krāslavā, Ludzā, Rēzeknē, Preiļos un Daugavpilī,  un  izjūta īsto Latgales pirts garu, piedaloties pirts rituālā ar dziednieciskajām procedūrām.

IMG_0728_2048x1365Apkopojot veiktās aptaujas rezultātus, jāsecina, ka pēc Maskavas pārstāvju viedokļa visperspektīvākie tūristu no Maskavas piesaistes tūrisma veidi viennozīmīgi ir gastronomiskais tūrisms, lauku tūrisms, aktīvais tūrisms un  darījumu tūrisms.

Pēc Maskavas pārstāvju viedokļa, privātais tūrisms Latgalē ir vairāk perspektīvs nekā organizētais tūrisms, t.i., Maskavas iedzīvotāji visdrīzāk apmeklēs mūsu reģionu privāti, ceļojot ar savām mašīnām.

Maskavas viesi īpaši uzteica Latgales iedzīvotāju viesmīlību un sirsnību, brīnišķīgo dabu un tīros ezerus, kuri sniedz tik daudz iespēju makšķerēt un atpūsties pie ūdeņiem karstajās vasaras dienās, lielu izmitināšanas variantu izvēli un sirsnīgos saimniekus, ekoloģiski tīros produktus gardajos latgaliešu ēdienos, samērā lētās cenas, nelielo attālumu no Maskavas līdz Latgalei, faktu, ka Latgalē gandrīz visi runā krieviski un līdz ar to nav valodas barjeras. Patīkams pārsteigums bija mūsu bagātais kultūras mantojums visās tā izpausmēs.

Jāatzīmē, ka Maskavas tūrisma speciālisti bija ļoti draudzīgi, patiesi ieinteresēti un atvērti ražīgai sadarbībai.

Cerēsim, ka, pateicoties tai, mēs jau šovasar Ludzas ielās satiksim daudz Maskavas tūristu!

 

Sagatavots  pēc Ludzas TIC un projekta materiāliem.

coloring.cool