LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Ludzā – aizraujoša atkalsatikšanās ar A.F.Osendovska vēsturisko romānu

8.maijā Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā, noritēja pasākums, kura apmeklātāji tika iepazīstināti ar Ludzā dzimušā poļu rakstnieka, ceļotāja un sabiedriskā darbinieka – Antonija Ferdinanda Osendovska grāmatu “Cilvēku, zvēru un Dievu zemē”. Par grāmatu stāstīja divi zinoši kungi – tulkotājs Rišards  Labanovskis un redaktors, vēsturnieks Valdis Klišāns.

Tulkotājs Rišards Labanovskis klātesošajiem vēstīja par A. F. Osendovska biogrāfiju, grāmatā spilgti un mākslinieciski aprakstīto dabu, dzīvniekiem, cilvēkiem, kā arī  Vidusāzijas ģeogrāfiju, senajām paražām un tradīcijām.

Savukārt, vēsturnieks un grāmatas redaktors Valdis Klišāns saistoši un interesanti prezentēja romānu Latvijas un Baltijas vēstures kontestā, papildinot savu stāstījumu ar XX gs sākuma zīmīgiem notikumiem un personām, velkot paralēles starp dažādiem tā laika notikumiem.

Pasākums guva lielu atsaucību apmeklētāju vidū, radot vēlmi izlasīt un pārlasīt šo vēsturisko piedzīvojumu romānu. Paldies Rišardam Labanovskim un Valdim Klišānam par  piepildītu, interesantu un aizraujošu stāstījumu.

Pēc pasākuma Rišards Labanovskis un Valdis Klišāns apmeklēja A.F.Osendovskim veltīto piemiņas vietu Ludzā.  

Viorika Vasilovska,

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas bibliogrāfe

coloring.cool