LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna
Ludza
Sunny
4°C
 
A A A

Lūcijas diena Ludzā kopā ar jauniem draugiem

zviedrija_domeOtrdien, 13. decembrī, Ludzā viesojās Zviedrijas vēstniecības Latvijā pārstāvji ar vēstnieku Henriku Landerholmu priekšgalā. Vizītes mērķis bija Ziemassvētku koncerta “Santa Lucia” organizēšana Ludzas pilsētā, kas šogad bija trešais pēc Daugavpils un Rīgas koncertiem. Ludza tika izvēlēta tāpēc, ka pilsētas nosaukums ir cēlies no Lūcijas vārda, un Lūcijas dienas koncerts ir viena no senākajām un skaistākajām tradīcijām Zviedrijā.

Vizītes laikā vēstnieks tikās ar Ludzas novada domes vadību, kuras laikā tika pārrunāti abas puses interesējošie jautājumi un apspriestas sadarbības iespējas nākotnē. Tikšanās reizē piedalījās arī SIA “Skogssallskapet” un SIA “Bergvik Skog” pārstāvji, kas arī mūsu novadā ir vērā ņemami darba devēji. Uzņēmumu pārstāvji pārrunāja problemātiskos jautājumus mežizstrādes un mežsaimniekošanas jomā, konkrēti kvalificētu speciālistu trūkumu nozares strādnieku vidū. Tika pārrunāti iespējamie varianti šo darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanai. Ludzas novada pašvaldības telpās arīdzan ikviens var apmeklēt Peo Jonssona izstādi “Zviedrijas un Latvijas daba”.zviedrija8

Vēstnieka H. Landerholma vizītes ietvaros noritēja tikšanās ar Ludzas 2. vidusskolas jauniešiem, kuriem bija iespēja piedalīties karikatūru konkursā “Aci pret aci ar klimatu”. Skolā tika atklāta izstāde, un vēstnieks uzrunāja jauniešus par klimta tematiku un apbalvoja konkursa uzvarētājus. Savukārt Ludzas 2. vidusskolas mazākajām klasēm VOLVO piedāvāja atraktīvu pasākumu par drošību uz ceļa.

Vizītes ietvaros vēstnieks apmeklēja arī Ludzas lielāko uzņēmumu SIA “Ariols”, kur viņš apskatīja uzņēmuma ražotni un tikās ar tā dibinātāju un īpašnieku Jakovu Locovu. Tikšanās laikā tika diskutēts par uzņēmuma sadarbības iespējām ar Zviedriju.

zviedrija_koncerts3Dienas noslēgumā Ludzas Romas katoļu baznīcā notika Lūcijas dienai veltītais Ziemassvētku koncerts, kurā Daugavpils Universitātes koris (diriģente Ilona Ļaha) izpildīja Ziemassvētku dziesmas latviešu un zviedru valodā. Koncertā piedalījās arī Zviedrijas vēstnieks un Ludzas novada domes vadība. Pēc koncerta vēstniecība visus koncerta apmeklētājus aicināja piedalīties nelielā pieņemšanā, kurā bija iespēja tikties ar vēstnieku.

Zviedrijas vēstniecība Latvijā šogad svin 25 gadus, kopš ir nodibinātas diplomātiskās attiecības. Lūcijas dienai veltīts Ziemassvētku koncerts šogad notika pirmo reizi arī Daugavpilī 10. decembrī ar soprāna Ineses Galantes dalību. Tāpat arī 11. decembrī Rīgas Doma baznīcā notika gadskārtējais “Santa Lucia” koncerts.

Kristīne Seņko,
Ludzas novada pašvaldības
ārējo sakaru speciāliste

coloring.cool