LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

LTV7 kļūst par pirmo televīzijas kanālu, kas nākamgad raidīs tikai ciparu formātā

E.Kots norāda, ka svarīga motivācija atteikties no paralēlas apraides analogajā formātā bijusi arī finansiālais ietaupījums 300 000 Ls apmērā, kas šajos ekonomiskajos apstākļos Latvijas Televīzijai ir ārkārtīgi būtiski.

Lattelecom, kas Satiksmes ministrijas uzdevumā realizē Latvijas pāreju no analogās uz ciparu apraidi, jau gada nogalē piecu ētera televīziju apraidi ciparu formātā nodrošinās visā valstī (Patlaban Virszemes TV ir uztverama 70 kilometru rādiusā ap Rīgu, iekļaujot arī Jelgavu, Tukumu, Bausku, Saulkrastus un Dobeli).

“Līdz ar Virszemes TV ieviešanu visā valstī, paplašināsies arī apraides teritorija – turpmāk ētera TV signālu varēs uztvert līdz pat 99% Latvijas teritorijas, un tas būs pieejams 99,9% Latvijas iedzīvotāju. Piemēram, LTV7 analogajā tīklā šobrīd aptver tikai 87 % teritorijas jeb 94% iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka arī teritorijās, kur cilvēkiem līdz šim vispār tehniski nebija iespēju uztvert TV signālu pa gaisu, nu tas būs iespējams,” norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Saskaņā ar Eiropas Savienības direktīvu Latvijai vēlākais līdz 2012. gadam ir jāpāriet no analogās uz ciparu apraidi. Starp Lattelecom un VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) šā gada martā noslēgtais līgums paredz, ka LVRTC ir atbildīgs par ciparu TV nepieciešamās infrastruktūras nodrošināšanu. Visās ārpus Rīgas esošajās LVRTC lielākajās radio un televīzijas stacijās šobrīd intensīvi notiek ciparu TV infrastruktūras piegādes un uzstādīšanas darbi. Tad, kad visās stacijās būs uzstādīti arī ciparu TV raidītāji, tās varēs sākt signāla pārraidi ciparu formātā visā Latvijas teritorijā.

coloring.cool