LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Intermittent clouds
18°C
 
A A A

LTRK uzsāk parakstu vākšanu pret mikrouzņēmumu nodokļa likmes paaugstināšanu

LTRK_logo-1„Aizstāvot Latvijas „mazā” biznesa intereses, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) uzsāk parakstu vākšanu pret deputātes Elīnas Siliņas virzīto un Saeimas 1.lasījumā apstiprināto priekšlikumu mikrouzņēmumu nodokļa likmi paaugstināt līdz 15% sākot no 2015.gada,” informē LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Ikviens Latvijas uzņēmējs un iedzīvotājs aicināts iegriezties Uzņēmēju namā (Kr.Valdemāra iela 35, Rīga), kā arī LTRK reģionālajās nodaļās, lai ar parakstu paustu atbalstu mikrouzņēmumu darbības atbalstam Latvijā. Tāpat iespējams arīdzan sūtīt e-pastu uz adresi [email protected], norādot personas vārdu un uzvārdu. Savāktie paraksti tiks nogādāti Saeimas deputātiem, prasot apturēt priekšlikuma tālāku virzību.

„Tirdzniecības un rūpniecības kamera kā mikrouzņēmumu atbalsta pasākumu iniciatore, līdzautore un virzītāja šogad izvirzīta prestižajai Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas balvai – tas nozīmē, ka Eiropas līmenī augstu novērtēts Latvijas veikums sīkbiznesa atbalstā,” akcentē LTRK vadītājs, paužot neizpratni, kādēļ šobrīd – vien trešajā programmas darbības gadā – pašmāju deputāti vēlas iznīcināt teicami strādājošu atbalsta programmu.

„Izveidotā mikrouzņēmumu nodokļa sistēma pielīdzināma bērnu un jaunatnes sporta skolām – likvidējot jaunatnes sportu, ir bezcerīgi cerēt uz labu sabiedrības veselību un augstiem sasniegumiem profesionālajā sportā. Ja nepārdomāti tiks pacelts nodoklis mazajam biznesam, nav ko cerēt uz Latvijas Skype un vidēja, liela mēroga nodokļu maksātāju pieaugumu,” tā LTRK vadītājs.

„Tā vietā, lai izstrādātu priekšlikumus Nacionālā Attīstības plāna vadmotīva „ekonomikas izrāviens” panākšanai Latvijas tautsaimniecībā, deputāti nāk klajā ar iniciatīvām, kas atkal iedragā uzņēmējos vāro „tiesiskās paļāvības” principu un ir apgriezti proporcionālās valsts definētajam ekonomikas izrāviena mērķim, norāda J.Endziņš.

„Nosakot salīdzinoši zemu un sīkbiznesam draudzīgu nodokļa likmi, tika iedots „burkāns” „ēnu” ekonomikā strādājošajiem uzņēmējiem, un „burkāna,” ne „pātagas” stimuli uzņēmējdarbībā strādā vislabāk,” uzsver J.Endziņš, atzīmējot, ka ieguvējs no šī soļa ir arī valsts budžets, kuru papildina stabili ieņēmumi no sīkbiznesa nodokļa. Valstij samaksātais nodoklis aug ar katru gadu. Jau šodien mikrouzņēmumi valstij ir samaksājuši vairāk kā pagājušajā gadā kopā.

Uzņēmēji piedāvā tautsaimniecībai draudzīgākas izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa likmē, veicinot mikrouzņēmumu izveidi un izaugsmi, ko pirms aptuveni gada rosināja arī Saeimas deputāts Romāns Naudiņš. „Paaugstinoties uzņēmumu apgrozījumam, palielinot mikrouzņēmumos atļauto darbinieku skaitu no 5 līdz 9 un to atalgojuma slieksni, kā tas ir citviet Eiropas Savienībā, iespējams pakāpeniski celt arī mikrouzņēmumu nodokļa likmi, lai „apgriezienus” uzņēmis sīkbiznesa pārstāvis, pārejot uz vispārējo darbaspēka nodokļu likmi, ir veselīgs un dzīvotspējīgs, nevis saņem ledusaukstu dušu!” norāda J.Endziņš.

Jau ziņots, ka mikrouzņēmumu atbalsta pasākumu kopumu, pie kura darbs pēc LTRK iniciatīvas tika uzsākts jau 2009.gadā, izstrādājusi Ministru prezidenta Konsultatīvā padome, kurā darbojās arī LTRK. Konsultatīvā padome izstrādāja un apstiprināšanai Saeimā tika virzīts arī priekšlikums par īpašu, mikrouzņēmumiem piemērojamu nodokli.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija, kura apvieno 1 002 individuālus uzņēmumus un 60 nozaru asociācijas. LTRK pārstāv uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī sniedz pakalpojumus, lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi, izcilā uzņēmējdarbības vidē. LTRK darbojas trīs jomās: 1) uzņēmējdarbības vide 2) uzņēmumu konkurētspēja 3) eksports.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma – vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) – biedre. Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevalstiskajām organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts kopš 1934.gada!

coloring.cool