LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

LRT 10 raidījumu cikls “Vienoti, bet ne vienādi!”

Latgales Reģionālā televīzija (turpmāk – LRT) ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu mērķprogrammā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma” realizē projektu “Mums Latvijā jābūt vienotiem, bet ne vienādiem”, gatavojot 10 raidījumu ciklu “Vienoti, bet ne vienādi!”. Pirmais raidījums jau 10. oktobrī.

2017. gads rit Latgales kongresa simtgades zīmē. Lai arī 4. pasaules latgaliešu saiets jau ir vēstures fakts un noticis šī gada maijā, tikai tagad sākas reāla darbība pieņemtās rezolūcijas īstenošanai. Mazāk nav kļuvis arī to jautājumu, kam vajadzīgs pārdomāts risinājums reģiona ekonomikas, izglītības un valodas politikas, kultūras un mediju telpas sakārtošanā.

LRT piedāvā 10 raidījumu ciklu “Vienoti, bet ne vienādi!”, kur kopā ar Latgales pašvaldību pārstāvjiem, nozaru ekspertiem, Saieta rezolūcijas izpildes komitejas un atbildīgo ministriju pārstāvjiem diskutēs par prioritārajiem jautājumiem Latgales reģiona attīstībā, par atbildību un atbildīgajiem, lai izvirzītie mērķi īstenotos pēc iespējas tuvākā nākotnē.

Pirmajā raidījumā atcerēsimies Latgales kongresu 1917. gadā un 4. pasaules latgaliešu saietu 2017. gadā. Apjautīsim, kā abi pasākumi ir saistīti un kas pamudinājis Latgaliešu kultūras biedrību rīkot saietus, kuru neatņemama sastāvdaļa ir arī akadēmiskas konferences, kongresi, jau nu 1992. goda.

Svarīgi, ka raidījumos tiks diskutēts par abu kongresu apspriestajiem un rezolūcijā iekļautajiem jautājumiem. Skatītāji ir aicināti atbildēt uz raidījumā uzdoto jautājumu, iegūstot balvas, aktīvi komentēt vai sūtīt elektroniski interesējošos jautājumus uz e-pasta adresi [email protected] , vai komunicējot ar mums vietnē Facebook – Reģionālā televīzija.

Raidījumu translēs katru otro otrdienu (sākot ar 10.10.2017.) kanāla Re:TV LRT logā plkst. 21:00; gatavie raidījumi tiks publicēti arī kanāla LRT mājaslapā www.lrtv.lv un kanāla youtube kontā www.youtube.com/user/latgalesregionalatv. Tāpat ir paredzēts raidījumu ievietot arī vietnē facebook, lai sasniegtu lielāku auditoriju.

Rakstām vēsturi kopā, lai nav jātērē laiks anonīmiem un bieži vien populistiskiem komentāriem sociālajos tīklos!

Evika Muizniece,

                                                                                    raidījuma veidotāja

coloring.cool