LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

LR Prezidenta kancelejas atbilde ludzāniešiem

Valsts prezidents ir paudis viedokli, ka veselības ministrei šobrīd ir grūti uzdevumi, bet galvenais strukturālo reformu procesā ir nepazaudēt to, ka tomēr Latvija ir ļoti augsti kvalificēta, attīstīta medicīnas palīdzība un ja to sāk gremdēt, tad speciālisti aizplūdīs prom. Katrā mazpilsētā vai pat lielākā pilsētā tieši slimnīcu palīdzībai ir jābūt adekvātā līmenī un faktiski tas ir strukturālo reformu plāns, kuru Latvija pieņēma šī gadu tūkstoša sākumā un kurš paredzēja tā realizāciju sākt aptuveni šogad. Valsts prezidents ir uzsvēris, ka ir jāpanāk balanss starp ļoti attīstīto medicīnu un to bāzes medicīnu, kas būs katrā mazpilsētā. Tādējādi ieguvējs ir pacients un tiek ietaupīta arī valsts nauda. Veselības aprūpes jomā galvenais uzdevums ir mainīt tās organizāciju, kā organizēt veselības aprūpes nodrošināšanu, nevis, kam griezt nost naudu.

Tādēļ ņemot vērā kompetenci Jūsu vēstulē minētā jautājuma risināšanā attiecībā uz medicīnas iestāžu reformu, Valsts prezidenta kanceleja par Jūsu un citām vēstulēm par vairāku Latvijas slimnīcu turpmāko darbību ir informējusi atbildīgo LR Veselības ministriju un lūgusi rūpīgi izvērtēt radušos situāciju, kā arī iespēju robežās ņemt vērā izteiktās prasības.

Valsts prezidenta kanceleja turpinās sekot medicīnas iestāžu reformu jautājumu risināšanai valdībā un atbildīgajās institūcijās.

coloring.cool