LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
13°C
 
A A A

LPR Attīstības padomes sēdē – par plūdu seku likvidēšanu un degradēto teritoriju revitalizācijas pasākumiem

Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs 11. oktobrī piedalījās Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē, kas notika Baltinavā. Pasākumā piedalījās Latgales pašvaldību vadītāji, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Valsts akciju sabiedrības „Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Finanšu ministrijas pārstāvji un citas amatpersonas. Tajā tika apspriesti reģionam būtiski jautājumi, galveno akcentu liekot uz plūdu seku likvidēšanas pasākumiem Latgalē.

Pasākuma norises vieta nav izvēlēta nejauši – Baltinava ir viena no Latvijas pašvaldībām, kas šogad augustā piedzīvotajās lietavās cieta visvairāk.

Pašvaldību vadītāji atzinīgi novērtēja 2017. gada 10. oktobra Ministru kabineta lēmumu 22 pašvaldībām segt izdevumus, kas saistīti ar augusta lietavās un plūdos radīto zaudējumu novēršanu kopumā 2 919 399 eiro apmērā. Īpaši atzinīgi tika novērtēts atbalsts 100% apmērā.

Pēc regulārajiem pavasara plūdiem un rudens lietavām Latgalē jāsakārto ceļu infrastruktūra, taču pašvaldību vadītāji norāda uz akūtu līdzekļu nepietiekamību. Ierosinājums šīs problēmas risināšanai ir finansējuma palielinājums “riska” ceļa posmos.

Sēdes laikā tika diskutēts arī par degradēto teritoriju revitalizāciju Latgales plānošanas reģionā, kur plānots piesaistīt privātās investīcijas 60,67 milj. eiro, radīt 861 jaunradītā darbavietas un samazināt degradētās teritorijas par 127,5 hektāriem. Tāpat līdz 2019.gada 31. decembrim Eiropas Savienības fondu vidusposma izvērtējuma ietvaros plānots izvērtēt iespēju piešķirt papildu 29 milj. eiro Latgales rīcības programmai.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool