LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

LPĢ: vēstures liecības – cilvēku dzīvesstāsti

Vēsturi var mācīties ne tikai no grāmatām, bet arī pētot cilvēku likteņus. Katru vēstures pagriezienu cilvēki izjūt savā dzīvē. Par 1941. un 1949. gada deportācijām vēstures grāmatas fiksē skaitļus un faktus.  

Aiz tiem slēpjas katra cilvēka, ģimenes traģēdija.

Ludzas pilsētas ģimnāzijā ir nostiprinājusies tradīcija, ka katru gadu 25. martā uz piemiņas brīdi Ludzas pilsētas stacijā dodas septītās klases skolēni. Tā skolas laikā visi vismaz reizi ir pabijuši šai atceres mītiņā, dzirdējuši aculiecinieku stāstus, satikuši cilvēkus, kuri deportācijas ir piedzīvojuši paši un arī no Ludzas dzelzceļa stacijas devušies tālajā un nezināmajā moku ceļā.

Tagad skolotāja Inta Žeikare ir iedibinājusi vēl vienu tradīciju: pirms deportāciju piemiņas dienas  vidusskolēni noskatās dokumentālo filmu „Kur palika tēvi?”. Cilvēku dzīvesstāsti emocionāli ietekmē vairāk nekā fakti.

Vanda Žulina

coloring.cool