LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

LPĢ svētku nedēļa noslēdzas ar absolventu salidojumu

lpg-2Aizvadītajā nedēļā ar dažādiem svētku sarīkojumiem Ludzas pilsētas ģimnāzija svinēja savu 95. dzimšanas dienu. Bija dievkalpojums katoļu baznīcā, piemiņas brīdis pilsētas kapos, apmeklējot bijušo pedagogu atdusas vietas. Nedēļas laikā savas skolas jubileju svinēja pašreizējie skolēni, bet sestdien LPĢ sagaidīja daudzos absolventus.

Sestdienas pēcpusdienā uz Ludzas pilsēta ģimnāzijas (LPĢ)  jubilejas svinīgo pasākumu skolas zālē pulcējās absolventi, viesi, pedagogi, skolas darbinieki. Oficiāli reģistrējās 377 absolventi, bet daudzi uz skolu atnāca vēlāk, kad bijušie klasesbiedri satikās neoficiālā gaisotnē.

Svētku vakars pagāja nemanot. Paldies visiem, kuri apsveica skolas kolektīvu nozīmīgajā jubilejā, paldies absolventiem, kuri ar saviem priekšnesumiem kuplināja svētku koncertu. Skolas jubileju noteikti ilgus gadus atcerēsies 1973. gada absolventi, raugoties, kā aug dārzā iestādītā viņu dāvinātā sudrabegle. Dzimšanas dienas fotomirkļi atgādinās, kādi mēs bijām 2016. gadā. Katrs novēlējums un sveiciens, pateikts vārdos, atsūtīts pa pastu vai vienkārši domās, bija svarīgs.

Kā, apkopojot svētku rezultātus, secināja LPĢ direktore Dzidra Dukšta, būtiskākais bija tas, ka skolas dzimšanas dienas svinības turpinājās visu nedēļu un katrs skolēns, katrs pedagogs un skolas darbinieks tajā bija iesaistīts.

1.–6. klašu skolēni jubilejas priekšvakarā piedalījās koncertā „Mana dziesma skolai”, atmiņu par savu klasi skolas arhīvā saglabās foto avīzes, kas tapa jau pērnā gada noslēgumā. Protams, liels prieks par Musturdeķi un radošo darbu krājumu, kuru tapšanā iesaistījās vairāki desmiti skolēnu, absolventu.

– Svētki varēja izdoties tikai tāpēc, ka katrs mūsu kolektīvā sev uzticēto pienākumu veica ar lielu atbildības sajūtu un bija ieinteresēts par rezultātu. Paldies visiem par darbu! Gatavošanās mūsu kopīgajai jubilejai un svētkiem veido piederības apziņu savai skolai. Domāju, ka visi kopā piedzīvojām arī skaistus svētku mirkļus. Iegūta laba pieredze: pārliecinājāmies par to, ka jāsvin nevis vienu dienu, bet ilgāk, ļaujot katram, kurš vēlas, izbaudīt svētkus savā veidā! Uz tikšanos skolas 100 gadu jubilejā! – aicina LPĢ direktore.

Korespondente Vanda Žulina

coloring.cool