LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

LPĢ analizē svētku nedēļā paveikto

Tumšo novembri  gaišāku padara Valsts svētku  svinības. Skolā veselu nedēļu notika dažādas aktivitātes, lai katrs varētu kādā no tiem iesaistīties un izjust svētku noskaņu.

11. novembris. Lāčplēša diena.

Lāpu gājienā aiz skolas karoga soļoja visu klašu pārstāvji. Interese par piedalīšanos šai pasākumā  palielinās. Prieks, ka gājienā kopā ar saviem bērniem iet arī vecāki.  Šogad svinīgu noskaņu pie skolas radīja ar svecītēm izgaismotā Latvijas valsts kontūra. Tās veidošanā piedalījās visu klašu pārstāvji.  Svinīgajā brīdī  pilsētas laukumā pirmoreiz dziedāja mūsu skolas zēnu kora grupa. Uzstāšanās vienā pasākumā ar Valsts robežsardzes kori bija liels notikums.  Dzeju lasīja Alise Bleive un Arvīds Šroms.  Arī viņi pirmoreiz uzstājās tik lielā sarīkojumā.  Gājiens paliks atmiņā: pirmoreiz Lāčplēša dienā  bija tik dziļš sniegs kā ziemas vidū.

Svētku torte manai Latvijai –

tāds nosaukums bija dots zīmējumu konkursam, kurā varēja piedalīties 1. – 7. klašu skolēni. Visaktīvākās izrādījās 4. b (audz. Velta Pentjuša)  un 3. b (audz. Nelija Žuka) klase. Katrā no tām konkursā piedalījās 17 bērni – gandrīz visi.  4. a klasē – 8 konkursa darbi, 4. c – 7;  3.a –13; 6. a –2; 6.b – 1; 2.b—9 dalībnieki.

Viktorīna par Latviju

5. – 9. klašu skolēniem e – vidē bija iespēja piedalīties viktorīnā par Latviju. Viktorīnas uzdevumus izpildīja 73 skolēni. Visaktīvākā bija 5. b klase (audz. Inta Žeikare): viktorīnas uzdevumus izpildīja visi. No 73 darbiem pilnīgi pareizas atbildes bija tikai vienā. Tā autore – 5. B klases skolniece Jana Zaharenko.

Svētku koncerts

Svētku koncerts šogad notika 16. novembrī  izremontētā Tautas nama zālē. Pēc renovācijas mūsu skolas koncerts tur tika rīkots pirmoreiz.  Koncertu  noskatījās visu klašu pārstāvji, skolēni un vecāki.  Nākamajā koncertā vietas zālē jāatrod arī visiem koncerta dalībniekiem, lai arī viņi varētu noskatīties visu programmu. Koncertā piedalījās trīs skolas kori ( diriģentes Aina Kairova un Ilga Taukača), piecas tautas deju kolektīva „Žiks” grupas (skol. Elita Romanovska, Ļuba Šantare), folkloras kopa (vad. Ilga Taukača). Koncertu vadīja Ērika Kuzmina, Ērika Miziša un Raitis Baculis. Ērikai Mizišai tā bija pirmā pieredze tik liela pasākuma vadīšanā. Koncertā caurviju motīvs – ceļojums pa Latvijas novadiem.

Augsim Latvijai!

Jau pēcsvētku nedēļā notika zēnu turnīrs divās klašu grupās: 7. -8. klasēm,  9. -10. klasēm.  Turnīru vadīja mūsu jaunsargu instruktors Ivars Novožilovs.  Uzdevumi – saistīti ar militāro sfēru. Konkursā bija  ļoti interesanti uzdevumi: uz laiku apģērbt karavīra formu, noģērbt to, noteikt priekšmeta svaru, atpazīt virsnieka pakāpju zīmes, stafete ar veiklības elementiem, ierindas skates elementi. Līdzjutējiem šī stunda  pagāja ļoti ātri. Bija gan jautri, gan arī izzinoši. Jaunākajā grupā uzvarētāju trijnieks: 8.a, 8.b, 8c; vecākajā: 10.a, 10. b, 9.b.

Panākumi novadā

18. novembra novada sarīkojumu šogad bija uzticēts vadīt diviem mūsu skolēniem: Ērikai Kuzminai un Edvīnam Mekšam. Pienākums bija ļoti atbildīgs. Ērika un Edvīns nopietni gatavojās un godam tika galā.

Edvīns tika atzīts par Gada jaunieti  2016 un šai sarīkojumā saņēma balvu. Balva  tiešām pelnīta , jo visā Latvijā novembrī  notiek  vēsturiskās spēlfilmas „Melānijas hronika” pirmizrādes. Filmā Edvīns spēlē vienu no galvenajām lomām.  Edvīns saņēma sirsnīgus apsveikumus no klasesbiedriem, draugiem un skolotājiem.

Apbalvo Skolotāju dienas  jaunos pedagogus

Aptaujā noteikts, kurus jaunos skolotājus  bērni novērtējuši visaugstāk.  Izrādās, ka  vislabāk patīk skolotāji – puiši: Jevģenijs Murašovs, Arturs Skovna, Artjoms Lapenkovs, Sintija Zatlere, Rimants Metlāns, Daiga Sarkane.  Pateicību pelnījuši administrācijas pārstāvji: Aigars Luckāns, Alise Bleive,  Vadims Dukšta.

                                                      Vanda Žulina

 

coloring.cool