LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
3°C
 
A A A

“Linejis” prezentēs Latvijas Grāmatu izstādē 2017

Pasākuma “Latvijas Grāmatu izstāde 2017” ietvaros Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā plašākam lasītāju lokam tiks prezentēts krāsojamais dzejoļu krājums “Linejis” latgaliešu rakstu valodā.

Grāmatas tekstu autores ir Jana Skrivļa-Čevere, Ligija Purinaša, Dagnija Dudarjonoka un Gunta Nagle, ilustrāciju autore ir Ilze Gailāne, grāmatas redaktors – Valentīns Lukaševičs.

Pateicoties Latvijas Grāmatu izstādes 2017 organizatoriem, arī interesentiem Rīgā būs iespēja iepazīties gan ar dzejoļu krājumu “Linejis”, gan ar krājuma autorēm.

Katra satikšanās ir līdzīga līnijai – tā var būt taisna, dziļi ievilkta vai ne, bezgalīga vai pārtraukta. Arī cilvēka kodolu veido dažādas savstarpējās krustošanās ar citiem – paralēli, perpendikulāri vai diagonāli,” raksta grāmatas izdevēji. Krāsojamais dzejas krājums “Linejis” ir piecu sieviešu sastapšanās un sajūtu ģeometrija, kurā katra no viņām atklāj savu pasaules uztveres valodu.”

Pēc grāmatas izdošanas, notikuši jau trīs grāmatas prezentācijas pasākumi: Daugavpilī – bārā “Artilērijas Pagrabi”, Preiļos – t/c “Ūga” un Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē. Katrs no pasākumiem tika veidots atšķirīgā tematikā, lai atklātu, cik atšķirīgas ir krājuma autores, un iepazīstinātu ar latgaliešu literatūrā vēl nebijušu kopdarbu, kas apvienojis piecas radošas sievietes.

Izdevums ir unikāls ar to, ka lasītājam tiek piedāvāta iespēja būt līdzdalīgam – lasīt un domāt līdzi, veikt pierakstus uz grāmatas malām vai tam atvēlētajā vietā, un, ja gribas, arī izkrāsot melnbaltās ilustrācijas, kas iekļautas starp dzejoļiem.

Krāsojamā dzejoļu krājuma “Linejis” autores 25. februārī plkst. 13.00 gaidīs ikvienu interesentu Latvijas Grāmatu izstādē 2017, Rakstnieka viesistabā.

Informāciju sagatavoja:

Biedrība “Latgolys Studentu centrs”

Gunta Nagle

coloring.cool