LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

Lieldienu darbnīca Istalsnā

Istalsnas klubs un bibliotēka pirmssvētku laikā, 31.martā plkst.12.00, aicināja ciemata iedzīvotājus uz kopīgu Lieldienu olu krāsošana. Tā ir jau labi iedzīvojusies tradīcija. Vislielāko interesi šis pasākums izraisīja bērniem un jauniešiem, tie ieradās kuplā skaitā.

Lai sanāktu skaistas olas un ar ornamentu, bija jāliek lietā izdoma. Vieni samitrinātas olas apviļāja sausos putraimos, bet citi sagrieza sarkano sīpolu čaumalas trīssturīšos un pielipināja pie olas. Vēlāk olas ietina auduma gabaliņā un galus aizsēja ar diegu. Bērni paspēja sakrāsot gan Lieldienu olas, gan papīra olas, gan baltos olu dekorus.

Katrs ne tikai iepriecināja sevi, bet arī parādīja savu veiklību un radošo domāšanu.  Visiem šiem darbiņam bija nepieciešama īpaša rūpība un pacietība!

Pasākuma laikā pie bērniem ciemos bija atnācis īsts Lieldienu zaķis. Viņš ar interesi vēroja, cik čakli bērni darbojas.  Garausis bija ļoti šiverīgs – tikko  tas  bija redzēts uz galda, te jau zem galda un aiz durvīm…

Pēc lieliem darbiem bija neliela izklaide. Bibliotēkā bērni varēja izvingrināt roku un kāju veiklību, uzspēlējot florbolu, sacenšoties olu nešanā un mešanā.

Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks labā noskaņojumā ar sakrāsotām Lieldienu olām un izlozēto dāvaniņu devās mājās. 

Paldies visiem par piedalīšanos!

Istalsnas kluba pulciņa vadītāja R.Bogomola un bibliotēkas vadītāja I.Čodare 

coloring.cool