LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly sunny
23°C
 
A A A

Lieldienas – piepildītās cerības laiks

imagesLieldienas ir kristiešu cerības laiks. Ticam, ka Jēzus Kristus, kas nomira pie krusta, bet ir atkal dzīvs, iznīcināja nāvi, sagrāva tās briesmīgos mūrus un tā uzdāvināja mums reālas cerības avotu – mūžīgo dzīvi ar Viņu, prieka pilnību Viņa klātbūtnē. Caur Kristus augšāmcelšanos tas viss kļuva par reālu pamatu cerībai.
Sv. Pāvils raksta: „Cerība nepieviļ, jo Dieva mīlestība ir ielieta mūsu sirdīs caur Svēto Garu, kas mums dots”. Dots, pateicoties Lieldienām.
Kristus Augšāmcelšanās ir ne vien kristietības galvenā patiesība un tās pamats, bet arī cerības spēks. Bez augšāmcelšanās mūsu ticība būtu tukša, bez augšāmcelšanās cerības nebūtu vispār. Jo ne jau no cilvēciskajām cerībām ir dzimusi ticība uz Jēzus augšāmcelšanos, bet, pretēji, Kunga augšāmcelšanās dāvā mums cerību. Tā dod cerību un spēku arī tūkstošiem šodienas kristiešu Tuvajos Austrumos, Indijā, Korejā, Āfrikā, kur vajāšanu dēļ deg viņu mājas un ciemi. Daudzi no viņiem, pat bērni un pusaudži, šajos mēnešos ir apliecinājuši savu ticību, zinādami, ka par to tūlīt pat samaksās ar savu dzīvību. Bet, tāpat kā visu laiku Kristus mācekļi, arī viņi un viņu tuvinieki ar prieku spēj teikt: „Jēzus ir dzīvs. Mēs ticam, ka būsim mūžīgi dzīvi kopā ar Viņu!”
Pasaulē nekas nenotiek bez cerības. Kā saka franču dzejnieks Pegī, tā ir mazākā starp trim māsām – ticību un mīlestību, tomēr tā ved tās abas sev līdzi.
Bez cerības, kaut mazas un šķietami nemanāmas, viss apstātos. To redzam mūsu ikdienā. Cilvēks, kas zaudējis cerību, šķietami ir miris. Daži, cerību zaudējuši, atņem sev dzīvību fiziski, citi nogalina sevi pamazām – ar alkoholu, narkotikām… Tikai cerība var glābt cilvēkus no posta un grēka. Tāpēc dāvāt cerību citam cilvēkam ir visskaistākā davana, kādu varam viņam sniegt. Tieši cerība uztur mūsu valsti, pilsētu, sabiedrību, kopienas, ģimenes, Baznīcu. Cerība ir spēks, kas rada un ceļ mūsu pasauli. Tā ir dāvana, kuru saņem pacietīgie un uzticīgie.
Un cerības pamats nav vien laba gribēšana vai liela piepūle visu izdarīt labi. Cerība nāk kā dāvana no augšienes – no Jēzus Kristus ciešanu, nāves un augšāmcelšanās, kas dāvā mums jaunu dzīvi Dieva tuvumā. Tā ir dzīve, ar kuru dalāmies jau šodien un par kuru pārpilnībā priecāsimies mūžībā. Jo vairāk mūsu sirdīs būs Kristus gaismas, jo vairāk mēs spēsim iedegt cerību citu cilvēku sirdīs. Ar to visu mūsu dzīve kļūst bagāta. Esam augšāmcelti jaunai dzīvei, lai augšāmceltu citus!

m. Emanuēla, SJE

coloring.cool