LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 26. jūlijs
Ance, Anna, Annija
Ludza
Clear
11°C
 
A A A

Lielākajās jauno satiksmes dalībnieku sacensībās noskaidros Latvijas labākos velosipēdistus

ronisi_logoPiektdien un sestdien, 2013.gada 7.-8.jūnijā, notiks Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums” (JSDF) lielais Latvijas fināls, kurā spēkiem mērosies teju 200 Latvijas labākie jaunie velosipēdisti. Savukārt fināla uzvarētāji septembra beigās dosies uz Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Melnkalnē.

Sacensības notiks Rīgas Tehniskās universitātes Sporta un atpūtas bāzē „Ronīši”, Engures novada Klapkalnciemā. Tiesības piedalīties Latvijas finālā ieguvušas pusfinālu labākās komandas, kas ieguvušas augstāko punktu skaitu katra savā reģionā:

–          Baložu vidusskola „Baložu vidusskolas 1.komanda”, 121,25 punkti

–          Aizputes Skolēnu jaunrades centrs, 112,25 punkti

–          Strautiņu pamatskola „Strauti – 1”, 109,75 punkti

–          Gulbenes Bērzu sākumskola „Bērzi”, 108,25 punkti

–          Ērģemes pamatskola „Jautrie pūčulēni”, 99,5 punkti

–          Smārdes pamatskola „Ixseri”, 91,75 punkti

–          Ogres sākumskola „Mēs no Ogres 5.a klase”, 87,5 punkti

–          Talsu sākumskola „Street riders”, 86 punkti

–          Ilūkstes 1.vidusskola „Ilūkste”, 84,25 punkti

–          Kusas pamatskola „Kusa – 1”, 83,75 punkti

–          Ludzas pilsētas ģimnāzija „Baikeri”, 79,25 punkti

–          Rugāju vidusskola „Mobilie ceļotāji”, 75,25 punkti

–          Popes pamatskola „Drošie riteņbraucēji”, 68,75 punkti

–          Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskola „Spicie – 1”, 68,5 punkti

–          Kuldīgas Alternatīvā sākumskola „Riepu svilinātāji”, 59,75 punkti

–          Valmieras sākumskola „Ripo raiti”, 57,5 punkti

–          Cēsu pilsētas pamatskola „Velo ripo – 1”, 57 punkti

–          Liepājas Centra sākumskola „Centra fi-x-eri”, 55,75 punkti

–          Andreja Upīša Skrīveru vidusskola „Skreiči”, 51,75 punkti

–          Codes pamatskola „Ripo prātīgi”, 46,5 punkti

–          Druvas vidusskola „ Druvas riteņi”, 41,25 punkti

–          Rēzeknes 2.vidusskola „Formula”, 39,75 punkti

–          Nautrēnu vidusskola „Razgaļi”, 34,5 punkti

–          Jūrmalas sākumskola „Atvase” komanda „Zobrati”, 26,75 punkti

–          Preiļu 1.pamatskola „Veiklie Preiļi – 1”, 26 punkti

–          Dobeles 1.vidusskola „Zibšņi”, 20 punkti

–          Krāslavas pamatskola „Veiklie”, 10,25 punkti

–          Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola „Savējie”, 8,5 punkti

–          Aizupes pamatskola „Fiksie”, -4,75 punkti

–          Jelgavas 1.speciālā internātpamatskola „Pavasaris”, -38,75 punkti

–          Rīgas centra Humanitārā vidusskola „Doch”, -54 punkti.

Sacensību atklāšana plānota piektdien, 7.jūnijā, pulksten 11:00. Piektdien un sestdien notiks sacensības, kurās komandu dalībnieki demonstrēs savas zināšanas un prasmes par ceļu satiksmes noteikumiem, satiksmes drošību, pirmās palīdzības sniegšanu, velosipēda tehnisko stāvokļi un praktisko braukšanu. Savukārt sacensību noslēgums un apbalvošana paredzēta sestdien, 8.jūnijā, pulksten 16:00.

Jau vēstīts, ka kopš 18.aprīļa, sešu nedēļu garumā, visā Latvijā notika 32 sacensību reģionālie posmi, kuros piedalījās gandrīz 2100 4.-6.klašu skolēni, kuri dzimuši 2001.-2003.gadā. Vislielākais dalībnieku skaits bija Ogrē (31 komanda un individuālie dalībnieki), Kuldīgā (24 komandas), Cēsīs (15 komandas un individuālie dalībnieki). Visi reģionālo sacensību rezultāti atrodami šeit: http://ej.uz/x872.

JSDF sacensības CSDD rīko jau kopš 1993.gada – šogad šim pasākumam aprit 20 gadi. JSDF uzvarētāji ar nozīmīgiem panākumiem iepriekšējos gados startējušas Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. Piemēram, 2009.gadā Somijā iegūta 1.vieta, 2000.gadā Vācijā – 2.vieta, 1999.gadā Latvijā, 2002.gadā Šveicē, 2007.gadā Spānijā un 2010.gadā Maķedonijā – 3.vieta, 2011.gadā Francijā – 5.vieta, bet 2012.gadā ļoti sarežģītā trasē Polijā izcīnīta godpilnā 3.vieta.

JSDF rīko CSDD sadarbībā ar „Mārketinga projektu aģentūru Fortius” un ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Sacensības jau septīto gadu atbalsta „Latvijas Mobilais Telefons”. Tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, savukārt „Latvijas Automoto biedrība” (LAMB) nodrošinās Latvijas komandas dalību Eiropas sacensībās Melnkalnē. „BTA Insurance Company” SE (BTA) ir pasākuma apdrošinātājs, kas garantē bērniem apdrošināšanas aizsardzību sacensību laikā, katrā reģionā pasniedza savu simpātiju balvu diviem dalībniekiem, bet fināla sacensībās BTA nodrošinās un pasniegs atzinību uzvarētāju komandai, dāvinot katram bērnam un viņa ģimenei Nelaimes gadījumu apdrošināšanu uz gadu.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: [email protected]

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv

coloring.cool